Na oddziale medycyny paliatywnej naszego szpitala miało miejsce spotkanie z wolontariuszami, którzy na co dzień pomagają pacjentom i pracownikom tego oddziału. Wzięli w nim udział dyrektor Krystyna Barcik, kapelan szpitala ks. Roman Raczak, ordynator dr Mariusz Końka, lekarz oddziału dr Beata Kowalska, pielęgniarka oddziałowa Grażyna Kaźmierczak, pracownicy oddziału oraz wolontariusze.

Celem obchodów jest uhonorowanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności poświęcone innym ludziom.

Święto obchodzone jest od 1985 roku. W legnickiej lecznicy wolontariusze pomagają na wielu oddziałach, ale szczególnie zaangażowani są na oddziale medycyny paliatywnej. Ich pomoc zarówno z perspektywy pacjentów jak i pracowników jest nieoceniona. Dlatego też szczególnie w tym dniu dziękujemy im za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu, umiejętności ale przede wszystkim serca.

Kapelan wyraził nadzieję, że inni ludzie zainspirowani przykładem naszych wolontariuszy dołączą do nich i uda się grupę pomagających w szpitalu powiększyć do ok 150 osób. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy cząstkę swojego czasu mogliby ofiarować potrzebującym, do kontaktu z personelem oddziału lub księdzem kapelanem.