6. grudnia w dzień Św. Mikołaja nasz szpital odwiedził sam Solenizant z pomocnikami. Było bardzo miło i działo się. I to zwłaszcza na oddziałach, gdzie leżą najmłodsi pacjenci. Były paczki, uśmiechy, życzenia, ale także wspaniały koncert Dziecięco - Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, działającej przy Legnickim Centrum Kultury, prowadzonej przez kapelmistrza Piotra Pawła Budzianowskiego.

6. grudnia jest dniem szczególnym. Budzimy się rano i zaglądamy pod poduszkę. A jeśli to poduszka na szpitalnym łóżku ? O to, by i pod nią coś się znalazło, zadbał nie tylko personel oddziału pediatrycznego i chirurgicznego, ale również ludzie o wielkim sercu.

Każdy z nas może podarować innym odrobinę uśmiechu i podać pomocną dłoń. W takich chwilach jak ta, spotkaliśmy osoby o wielkich sercach - wystarczyło tylko poprosić.

Podczas zbiórki organizowanej za pośrednictwem mediów społecznościowych, znaleźliśmy ofiarodawców naszej akcji.

Więcej zdjęć w naszej galerii...

Podarki dla dzieciaków przyszły od Miłosza (nazwiska nie znamy), Anny Krążel, Aleksandry Rafa, Julity Rupocińskiej z Leszna, Asi Stelmachowicz, Agnieszki Panuś-Wenek, Mai Kozłowskiej-Kaczanowskiej, Moniki Mizera, Angeliki Jackowskiej, Marzeny Wiszniowskiej, Violi Korbiel, Oli Adamskiej oraz wielu anonimowych osób i wolontariuszy z dobrym serduszkiem. Uzbieraliśmy dużo słodyczy, zabawek, przytulanek i książek dla dzieci, które sprawiły małym pacjentom ogromną radość.

Niezapomnianą atrakcją dla naszych małych podopiecznych były świąteczne warsztaty kreatywne prowadzone pod bacznym okiem Basi Podgórskiej. Dzieci i ich rodzice wspólnie mogli własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe w postaci bombek, gwiazdek, bałwanków, szyszek itp., które potem zawiesiliśmy wszyscy razem na szpitalnej choince. Każdy uczestnik warsztatów znalazł atrakcyjne robótki dla siebie, a na zakończenie otrzymał maskotkę – uśmiech pojawiał się na smutnych buziach chorych dzieci.

Sporo radości dzieciom podarował również Klub Seniora działający przy DK Kopernik. Seniorzy zawitali na oddział chirurgii dziecięcej w barwnych strojach i wprowadzili dzieci w świat bajkowych opowieści. Imprezę uświetnił wspaniały występ Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Kapelmistrza Piotra Pawła Budzianowskiego. Muzycy uczeni gry od podstaw przez Pana Piotra Pawła Budzianowskiego, zagrały wspaniały, pełen niezapomnianych wrażeń koncert.

Dzięki pomocy i okazanego wielkiego wsparcia Pana Prezesa Legnickiego MPK Zdzisława Bakinowskiego nasze koncertujące dzieciaki mogły bezpiecznie dojechać do Legnickiego Szpitala. Pan Prezes udzielił nam wielkiego wsparcia i nieodpłatnie przewiózł naszą orkiestrę na koncert, dbając przy tym o miłą i prawdziwie mikołajkową atmosferę, bowiem za kierownicą autobusu zasiadł iście mikołajkowy kierowca.

Jak co roku o tej porze, nie mogło zabraknąć Mikołaja, który z pełnym workiem prezentów, przy pomocy Mikołajki Hani, podarował wszystkim podopiecznym oddziału chirurgii dziecięcej Legnickiego szpitala słodkie i kolorowe prezenty.

Inicjatorką akcji była Pani Franciszka Czepiel – Kloc wraz z zespołem Pań pielęgniarek z Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Wspierała je Pani Małgorzata Strugała Prezes Stowarzyszenia Dęciaki z grupą oddanych Wolontariuszy (wielkie dzięki dla Małgosi, Basi, Hani, Oksany, Artura i Dominika!). To dzięki nim chore dzieci mogły cieszyć się mile spędzonym dniem i otrzymanymi prezentami.
Po tak pełnym wrażeń i atrakcji dniu nasi mali pacjenci udali się na zasłużony odpoczynek.

Tekst: Małgorzata Kujawa

Informacja i zdjęcia: Hanna Szurczak