Drukuj
Odsłony: 685

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka mali pacjenci oddziałów dziecięcych, korzystający ze świetlicy przyszpitalnej, mogli spotkać się wspólnie w bibliotece szpitalnej i wykonać laurki dla swoich ukochanych babć i dziadków. W tę pracę włożyli całe swoje serce, dziękując za miłość otrzymywaną na co dzień od seniorów swoich rodzin.

Ale to nie jedyne wydarzenie, w którym brali udział najmłodsi pacjenci. Nieco wcześniej „na małej scenie”, czyli w szpitalnym korytarzu oddziału chirurgicznego dla dzieci, opowiedziano historię znaną od ponad 2000 lat. Ponieważ jednak robili to artyści Teatrzyku NaJdziejowego, opowieść ta była powodem do refleksji nad współczesnością.

 

Aktorzy przemówili słowami reżyserki, pani Doroty Koć i odkryli przed widzami, dziećmi, rodzicami, studentami prawdę oczywistą, a jednocześnie tak zaskakującą! „Zabierzmy im czas!” Tak, pęd życia, pogoń za „lepsze”, „nowsze”, „ładniejsze” zabiera czas, pochłania energię. Jak łatwo wówczas nam, dorosłym, powiedzieć dziecku: „teraz nie mam czasu”... A diabeł już się śmieje.

 

Miłym  styczniowym akcentem była również świąteczna wizyta niezwykłych kolędników. Małych pacjentów odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Legnicy pod opieką pani Alicji Fronckiewicz. Przyszli, by zagrać i zaśpiewać dla swoich chorych rówieśników oraz ich rodziców. Zabrzmiały kolędy na różne instrumenty, a jakości gry mogliby pozazdrościć profesjonalni muzycy! Nie inaczej było, jeśli chodzi o solistów. Występujący artyści są bowiem nie tylko uczniami SP 19, ale również Szkoły Muzycznej w Legnicy. Koncertowi towarzyszył krótki spektakl, nawiązujący do naszych współczesnych poszukiwań życiowej drogi.

 

 

Informacja i filmowanie: Hanna Szurczak, zdjęcia: Anna Pulchny.

Więcej:

- o Dniu Babci i Dziadka...

- Teatrzyku NaJdziejowego...

- Kolędach w wykonaniu uczniów z SP 19...

- Film z występu uczniów SP 19...