Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest coś z malucha. Wykorzystaliśmy więc to święto i postaraliśmy się, by było niezapomniane, zarówno dla nas, jak i małych pacjentów legnickiego szpitala.

Tego dnia na Oddziale Chirurgii Dziecięcej odbyła się impreza dla najmłodszych. Na zaproszenie oddziałowej Franciszki Czepiel-Kloc zorganizowaliśmy dzieciaczkom fantastyczny, słodki, kolorowy, pełen atrakcji Dzień Dziecka.

 

Na oddział zawitał Świat Animatorek, który wprowadził dzieci w bajkowy nastrój dziecięcych zabaw. Myszka Miki hasała po oddziale chirurgii dziecięcej oraz pediatrii, tańczyła i zabawiała najmłodszych. Świat Animatorek wywołał uśmiech na twarzy nie tylko małych pacjentów ale i dorosłych, którzy przypomnieli sobie jak to jest być dzieckiem. Stowarzyszenie Legnickie Pole uświetniły zabawę mniamuśną watą cukrową, której nikt nie mógł się oprzeć. Każdy z nas przypomniał sobie jej smak z dzieciństwa a jej zapach unosił się po całym oddziale. Radość wielką sprawiło dzieciom malowanie buziek. Przemiła, pełna radości i uśmiechu Pani Agnieszka Jarocińska zasiadła za sterami pędzla, który wyczarował cuda. Dzieci mogły się cieszyć pomalowaną buzią przez cały dzień. Podsumowaniem imprezy były słodkości, które dzięki darczyńcom mogliśmy rozdać dzieciom. Powstały pełne torby łakoci, które z radością otrzymali mali pacjenci.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim którzy dołożyli swojej cegiełki i podarowali nam słodycze, zabawki, książki, maskotki, puzzle.

Dziękujemy Firmie Carrefour Legnica Piekary, Katarzynie Frontczak-Szymańskiej, Irenie Głąb, Paulinie Szmidt, Justynie Barlik, Agnieszce Jarocińskiej, Annie Kałuszka, Monice Kuligowskiej, Beacie Pysz, Darii Żygadło, Zuzannie Kowalczyk, Marcie Cemka, Beacie Orzeł – Chrzan i grupie „MarzenieZwierząt”, Agnieszce Mróz, Jagodzie Kubickiej, Magdalenie Mularskiej, Annie Malczuk, Robertowi Steńko. Uznanie naszej wspólnej inicjatywy znalazło wśród dobrych ludzi o wielkim sercu z terenu miasta Jawor.

Dziękujemy Restauracji Smaki Esty i Pani Justynie Markiewicz- Tarnowska, Małgorzacie i Justynie Baran, Małgorzacie Markowskiej-Puk oraz Laurze Tyszkiewicz. Wsparcie otrzymaliśmy również z terenu Złotoryi gdzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Solo Barbara Ćmikiewicz przekazało nam podarunki dla dzieci. Kochani macie wspaniałe serca.

Dziękujemy również anonimowym darczyńcom, za każdy podarowany kawałek siebie w naszą dziecięcą imprezę. Jeżeli kogoś pominęliśmy to z góry bardzo przepraszamy ale tyle było osób o wielkich sercach, że mogliśmy kogoś pominąć przez przypadek.

Dziękujemy również naszym wolontariuszom, którzy z ogromną radością goszczą na oddziale w workiem, prezentów i atrakcji dla najmłodszych. Umilają im pobyt tak aby dzieci zapomniały o bólu i łzach a na ich buziach zagościł uśmiech na cały dzień. Dziękujemy Małgorzacie Kujawie za zorganizowanie tej imprezy oraz jej przyjaciołom wolontariuszom Małgorzacie Strugała oraz najmłodszemu wolontariuszowi Michałowi Strugała. Kochani do zobaczenia na Mikołaja, będzie, słodko, bajkowo i tanecznie.

Więcej zdjęć na szpitalnym profilu FB...