40 lat temu, 25 lipca 1979 r. odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy - przypomina w swym kalendarium legnicki portal historyczny Liegnitz.pl. Wzięli w niej udział między innymi ówczesny minister zdrowia i opieki społecznej, przedstawiciele władz województwa, a także służby zdrowia.

Jednak budowa ruszyła wcześniej, albowiem kamień węgielny pod budowę położono 1.10.1978 r. Szpital, w którym utworzono 10 oddziałów otwarto dopiero w 1989 r.

Za portalem Liegnitz.pl publikujemy fotografie wykonane przez Mieczysława Pastuszaka ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy. Więcej o historii szpitala w książce Marleny Mokrzanowskiej i Zbigniewa BudychaWszystkim na zdrowie - Historia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy...