Dnia 27 sierpnia Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał Annę Płotnicką - Mieloch na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
Pani dyrektor jest od urodzenia legniczanką. Ma dwoje dorosłych dzieci. Ukończyła administrację publiczną na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia podyplomowe z zarządzania służby zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz z zarządzania i audytu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ze służbą zdrowia związana od 23 lat. Od 13 pracowała w Jaworskim Centrum Medycznym, wcześniej była dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jaworze.

- Chciałabym, aby szpital odzyskał miano lidera w regionie, zamierzam postawić nie na konkurowanie, ale na szeroką współpracę z innymi ośrodkami medycznymi dla dobra mieszkańców, pacjentów szpitala, a także pracowników - podkreśla nowa dyrektor.

- Za wcześnie by mówić o wszystkich planach, ale niewątpliwie jak najszybciej należy przystąpić do remontu bloku operacyjnego, a także poprawić stan ekonomiczny szpitala, który znajduje się w złej kondycji finansowej.

W środowe popołudnie dyrektor Anna Płotnicka - Mieloch spotkała się z pracownikami szpitala.

Polecamy tekst  LCA.PL: Płotnicka–Mieloch: Pracę znam od podszewki...

fot. Wojciech Obremski / lca.pl