Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy ogłosił przetarg nieograniczony na dostawy wyrobów medycznych do neuromonitoringu w chirurgii onkologicznej jelita grubego (sterylne akcesoria jednorazowego użytku do monitorowania układu nerwowego autonomicznego; czujnik ciśnieniowo- elektryczny, dreny podłączeniowe, elektroda odbiorcza rektalna powierzchniowa, sonda symulacyjna bipolarna, długość robocza 40 cm) oraz najem monitora (najem monitora nerwów C2).

Przetarg ten jest konsekwencją pierwszego na Dolnym Śląsku zabiegu przedniej resekcji odbytnicy z jednoczesnym monitoringiem nerwów miednicy małej, który w kwietniu wykonali chirurdzy z oddziału chirurgii onkologicznej naszego szpitala.

- Sam zabieg nie jest nowością, ale już z monitoringiem tak – wyjaśniał wówczas dr n. med. Andrzej Hap, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu.

Dodajmy, że neuromonitoring pozwala zaoszczędzić podczas zabiegu te nerwy, które są najczęściej bardzo słabo widoczne. Dzięki takiej formie operacji pacjent nie ma później większych kłopotów z nietrzymaniem moczu, nietrzymaniem kału, a przede wszystkim posiada zachowane zdolności do czynności seksualnych, co w przypadku osób w młodym wieku ma istotne znaczenie.

Zabieg przeprowadzany w naszym szpitalu miał charakter pilotażowy i był możliwy dzięki współpracy z firmą produkującą tego typu aparaturę, którą wówczas użyczono nam jednorazowo. Obecnie "serce" monitoringu będzie podnajmowane na zabiegi, natomiast osprzęt w tym końcówki będą zakupione dla pacjentów wymagających tego typu operacji.

Link do kwietniowej informacji o pierwszym na Dolnym Śląsku zabiegu:
https://szpital.legnica.pl/…/961-sprzet-ze-srodkow-ue-podno…

Szczegóły ogłoszenia:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/248230