Już 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Publikujemy wykaz aparatury medycznej, którą nasz szpital otrzymał od WOŚP od 1996 r. - o łącznej kwocie blisko 2,4 mln zł.

1996

Inkubator V 85 SC - Pododdział Intensywnej Terapii Noworodków, 13.861,00 zł

Wolontariusze z II LO w Legnicy odwiedzili małych pacjentów naszego szpitala. Współpraca z kołem TPD, działającym przy tej szkole, trwa od wielu lat i nie ma świąt, z okazji których nie pojawiali by się na szpitalnych oddziałach.

W tym roku, tradycyjnie we współpracy z biblioteką szpitalną, zorganizowali mikołajkowe spotkanie. Urocze Elfy, rozbrykany Renifer i oczywiście Mikołaj – tacy goście bawili się dzisiaj z chorymi maluchami. Młodzież, otwarta i przyjazna, podbiła z miejsca serca zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Młodzi wolontariusze pokazują kolejny raz, że warto na nich liczyć!

W okresie przedświąteczny nasz szpital zmienia swoje oblicze - aby chociaż troszkę uprzyjemnić pobyt pacjentom i stworzyć namiastkę bożonarodzeniowego klimatu, w wielu miejscach placówki pojawiały się świąteczne ozdoby i barwnie ubrane choinki. Na oddziały, przede wszystkim te, na których leżą najmłodsi pacjenci, raz po raz przybywają Mikołaje z paczkami, nawet na motorach.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zatrudni  magistra farmacji do pracy w Pracowni Leków Cytostatycznych.  Szczegóły ofert...

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy uprzejmie informuje, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów (historie choroby). Brakowaniem objęta zostanie dokumentacja medyczna pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych z roku 1996 oraz dzieci leczonych w Poradni Neonatologicznej z lat 1995 – 1998.
Dokumentacja medyczna przewidziana do brakowania może zostać wydana pacjentowi: na wniosek pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego, a w razie śmierci osobom przez niego upoważnionym.