Już 710 legniczan zaszczepił nasz szpital w ramach samorządowego programu profilaktycznego dla mieszkańców Legnicy w wieku 60+.  Przypomnijmy - szczepionki są bezpłatne. Z projektu może skorzystać jeszcze tylko 90 osób, albowiem dla jego realizacji przygotowano 800 szczepionek.

Gdzie się zaszczepić? Szczepienia dla grupy 60+ odbywają się w szpitalu (punkt szczepień znajduje się przy oddziale chorób wewnętrznych) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00 oraz po południu w poniedziałki i środy w godz. 15-16.00. Przed przyjściem warto umówić się telefonicznie: tel. 76 72 11 628.

9,5 mln złotych kosztowała modernizacja przychodni specjalistycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Głównym jej celem było podwyższenie standardu obsługi pacjentów. Na poziomie 1 działa "na nowo" rejestracja pacjentów, a także poradnie: medycyny pracy, kardiologiczna, chemioterapii i okulistyczna. Z każdym dniem będą się zapełniać kolejne zmodernizowane pomieszczenia.

Uroczyste oddanie poradni do użytkowania odbyło się 8. listopada w obecności personelu medycznego oraz przedstawicieli instytucji z regionu. Symbolicznego otwarcia dokonała dyrektor Anna Płotnicka - Mieloch wraz z wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego Marcinem Krzyżanowskim.

14 listopada 2019 roku o godzinie 17:00 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy zapraszają na kolejne szkolenie dla opiekunów osób z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Spotkanie edukacyjne odbędzie się na terenie PWSZ w Legnicy i dotyczyć będzie opieki nad chorymi z założonymi rurkami tracheostomijnymi.
Osoby zainteresowane będą mogły otrzymać informacje m.in. o charakterze prawnym, z zakresu dietetyki, rehabilitacji, pielęgnacji przy udziale pracowników naszego szpitala lekarza Pana dr.Mariusza Końki i pielęgniarki Pani  Lidii Biłogan, a także studentów kół naukowych pod opieką kadry naukowej PWSZ .

Więcej informacji pod numerem 663541926 od godziny 8:00 do godziny 15:00.

W ramach prowadzonej kompleksowej opieki okołoporodowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zaprasza rodziców przygotowujących się do porodu na dni otwarte Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Możliwość odwiedzenia oddziału istnieje w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach od 14:30 do 15:30.
W trakcie dni otwartych szpital zaprezentuje kobietom ciężarnym wraz z osobami towarzyszącymi oddział położniczo-ginekologiczny oraz trakt porodowy. Na wszystkie pytania gości odpowie położna.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szczepieniami wśród mieszkańców Legnicy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zamówił znaczącą partię szczepionek. W oczekiwaniu na realizację dostawy, która powinna wkrótce dotrzeć do legnickiej lecznicy częściowo ograniczamy świadczenia w tym zakresie realizowane w szpitalnym punkcie szczepień. Realizacja programu miejskiego skierowanego dla osób powyżej 60 roku życia na terenie spółdzielni mieszkaniowych oraz LCK odbywa się zgodnie z harmonogramem.
O wznowieniu profilaktyki przeciw grypie w postaci szczepionek poinformujemy niezwłocznie po ich otrzymaniu od producenta.