Na Oddziale chorób wewnętrznych zostaje wprowadzone ograniczenie liczby osób odwiedzających hospitalizowanych pacjentów w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Osoby odwiedzające pacjentów proszone są o:
1. poinformowanie i uzyskanie zgody od Ordynatora Oddziału lub Lekarza prowadzącego/ dyżurnego,
2. ścisłe przestrzeganie zaleceń personelu w zakresie ubioru, dezynfekcji rąk, korzystania z toalet, itp.
Jednorazowo może przy pacjencie przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca.

Link do informacji i telefonów na Oddział chorób wewnętrznych TUTAJ...

2,4 mln zł - to wartość sprzętu medycznego, który w okresie 1996-2018 otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W imieniu pacjentów, a zwłaszcza tych najmniejszych - bo do nich trafiło najwięcej nowoczesnej aparatury - bardzo dziękujemy.

Poniżej publikujemy listę sprzętu jaki otrzymał nasz szpital od WOŚP w poszczególnych latach.

W 2018 roku przyszło na świat na porodówce naszego szpitala 1676 dzieci. To o 200 urodzeń mniej niż w minionym roku.

Natomiast 1 stycznia 2019 r. o godz. 11.25 - jako pierwszy legniczanin - urodził się Gracjan. Ważył 2600 gramów i mierzył 52 cm. Mama i dziecko czują się dobrze.

W ten dzień urodziło się jeszcze dwóch chłopców - nowy mieszkaniec Legnicy oraz Męcinki.

Na zdjęciu obok - mama z Gracjanem.

Rozmowa z Andrzejem Hapem, zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

- Jaki był 2018 rok dla legnickiego szpitala?
- Tradycyjnie trudny, jak od wielu już lat, ale mimo takiej sytuacji również z wieloma sukcesami.

- A te trudności to…?
- Największy problem to zbyt niskie finansowanie procedur medycznych, permanentne niedofinansowanie przez NFZ wykonywanych przez szpital usług w stosunku do rzeczywistych kosztów. Drugi problem, który powoli staje bardziej dotkliwy, to niedobór lekarzy i pielęgniarek, ale nie tylko. Zaczynamy odczuwać brak innej kadry, albowiem szpital to także osoby do pracy w administracji, obsłudze technicznej, sprzątaniu, żywieniu i innych działach. Problemem staje się pozyskanie dobrego fachowca i rzetelnego pracownika.

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia
życzy
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego