Wizyta Marszałka w legnickim szpitaluWicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski odwiedził legnicki szpital. W towarzystwie dyrekcji placówki oraz przewodniczącego Rady Społecznej Piotra Karwana informował o wsparciu udzielonym przez samorząd województwa placówkom ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku w tym Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy.

Dzięki decyzjom Zarządu Województwa legnicka lecznica otrzyma prawie 7 mln zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej przeznaczonych do walki z COVID-19. Część tej kwoty to refundacja kosztów poniesionych nawet w marcu i kwietniu, kiedy wydatków na kombinezony, maski respiratory czy kardiomonitory było bardzo dużo. To bez wątpienia rozsądna decyzja i mądrze wydatkowane pieniądze.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Legnicy otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu: Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19

Więcej o projekcie...

Mamy zaszczyt poinformować, że do pomocy Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy w walce z koronawirusem przyłączyła się marka LESS_, która przekazała 20 205 zł na zakup maseczek, przyłbic, ubrań ochronnych i innych środków ochrony.

LESS_ to popularna aplikacja mobilna, która służy do sprzedaży i zakupu odzieży używanej. Przekazane dla szpitala środki pochodzą z wielu licytacji organizowanych przez aplikację w ramach akcji charytatywnej #lessappforhospitals. Największa część pochodzi jednak z aukcji Roberta Lewandowskiego. Jeden z najlepszych piłkarzy świata wystawił na sprzedaż swoją koszulkę meczową, w której strzelił aż 3 bramki. Ten szlachetny projekt wsparł także najlepszy polski golfista w historii, Adrian Meronk, który zlicytował swój kij golfowy oraz strój turniejowy. Akcję wspomogły również m.in. Sandra Kubicka i Marcelina Zawadzka.

Dzięki uprzejmości prezesa zarządu firmy Steam sp. z o.o. Pana Sebastiana Sadowskiego dzieci hospitalizowane na oddziale pediatrycznym i oddziale chirurgicznym dla dzieci otrzymały słodkie upominki.

W imieniu naszych najmłodszych podopiecznych dziękujemy.

Kluczyki do nowego ambulansu przekazał prezes działającej przy szpitalu Fundacji Otwarte Serce dr Rafał Pilch. Na konto tej Fundacji wpłynęły darowizny od firm, instytucji, samorządów oraz prywatnych darczyńców z regionu legnickiego.
- Pacjenci, ludzie dobrej woli do dnia dzisiejszego nas wspierają przekazując od dobrego słowa, poprzez drobne wpłaty, aż po duże kwoty. Wszystkim- wielkie dzięki!- mówiła Anna Płotnicka- Mieloch, dyr. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.