Informujemy, że na podstawie Zarządzenia nr 278 Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy z dnia 8 listopada 2018 r., dzień 24 grudnia - Wigilia - będzie dniem wolnym od pracy za 12 listopada 2018 r.

W związku z powyższym szpital pracuje w systemie ostrodyżurowym. Wszystkie przypadki nagłe będą przyjmowane na SOR  w lub w ramach nocnej pomocy lekarskiej.

Do biblioteki szpitalnej trafiły niezwykłe dary. Nowożeńcy z Warszawy: Pani Dorota i Pan Dominik zaproponowali swoim gościom weselnym, by zamiast kwiatów na uroczystość ślubną przynieśli... książki dla dzieci i młodzieży.

Odzew był spory! - Książki, za pośrednictwem ojca Pana Młodego, mieszkańca Polkowic, trafiły do naszej biblioteki - informuje Anna Pulchny szefowa szpitalnej placówki. Już wkrótce, po opracowaniu i wprowadzeniu do ewidencji, staną na bibliotecznych półkach.

Darczyńcom i pomysłodawcom serdecznie dziękujemy!

6. grudnia w dzień Św. Mikołaja nasz szpital odwiedził sam Solenizant z pomocnikami. Było bardzo miło i działo się. I to zwłaszcza na oddziałach, gdzie leżą najmłodsi pacjenci. Były paczki, uśmiechy, życzenia, ale także wspaniały koncert Dziecięco - Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej, działającej przy Legnickim Centrum Kultury, prowadzonej przez kapelmistrza Piotra Pawła Budzianowskiego.

6. grudnia jest dniem szczególnym. Budzimy się rano i zaglądamy pod poduszkę. A jeśli to poduszka na szpitalnym łóżku ? O to, by i pod nią coś się znalazło, zadbał nie tylko personel oddziału pediatrycznego i chirurgicznego, ale również ludzie o wielkim sercu.

Pięć osób trafiło w nocy z 6 na 7 grudnia do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy po wypadku autobusu w rejonie Suchej Górnej pod Polkowicami.

34-letnia kobieta ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została  przewieziona na Oddział Neurochirurgiczny. Jest już po operacji. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii.  Druga z pań (33 l.) po udzieleniu pomocy ambulatoryjnej przebywa na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym. 52-letnia kobieta po udzieleniu pomocy i obserwacji na SOR została zwolniona do domu, a kolejna (56 l.) jest na obserwacji na SOR. Natomiast 41-letni mężczyzna został przewieziony do wrocławskiego szpitala na ul. Borowskiej na Oddział Chirurgii Szczękowej.  (inf. z godz. 9.00)

Grupa wolontariuszek z II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z opiekunką, panią Renatą Hudyką, już kolejny raz w tym roku szkolnym odwiedziła małych pacjentów. Wszyscy spotkali się w bibliotece szpitalnej, gdzie pod opieką pani Anny Pulchny oraz nauczycielek świetlicy przyszpitalnej wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne.

Materiały plastyczne zostały zakupione przez młodzież, która przeprowadziła w swojej szkole sprzedaż ciast i zarobione pieniądze przeznaczyła na warsztaty z pacjentami.