Po trudnym okresie wiosennym, kiedy na całym świecie zapanowała pandemia Sars-Cov-2, oddział położniczo-ginekologiczny naszego szpitala wrócił już do normalnego funkcjonowania. Oczywiście dbamy o właściwą ochronę naszych pacjentów, w sposób szczególny troszczymy się o przyszłe mamy, które w radosnych chwilach narodzin wymagają spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

Odcinek położniczy dysponuje salami dwuosobowymi z łazienkami oraz dwiema salami jednoosobowymi gwarantującymi odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne oraz komfort. Porody są odbierane w naszym szpitalu zarówno siłami natury jak też poprzez cesarskie cięcie. Oferujemy porody fizjologiczne w znieczuleniu.

Wizyta Marszałka w legnickim szpitaluWicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski odwiedził legnicki szpital. W towarzystwie dyrekcji placówki oraz przewodniczącego Rady Społecznej Piotra Karwana informował o wsparciu udzielonym przez samorząd województwa placówkom ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku w tym Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy.

Dzięki decyzjom Zarządu Województwa legnicka lecznica otrzyma prawie 7 mln zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej przeznaczonych do walki z COVID-19. Część tej kwoty to refundacja kosztów poniesionych nawet w marcu i kwietniu, kiedy wydatków na kombinezony, maski respiratory czy kardiomonitory było bardzo dużo. To bez wątpienia rozsądna decyzja i mądrze wydatkowane pieniądze.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Legnicy otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu: Poprawa dostępności i podniesienie jakości świadczeń zdrowotnych na rzecz ograniczenia zachorowalności mieszkańców regionu w związku z pojawieniem się COVID-19

Więcej o projekcie...

Prezes marki LESS Mateusz Oleksiuk przekazuje symboliczny czek na ręce dyrektora szpitala Anny Płotnickiej - MielochMamy zaszczyt poinformować, że do pomocy Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy w walce z koronawirusem przyłączyła się marka LESS_, która przekazała 20 205 zł na zakup maseczek, przyłbic, ubrań ochronnych i innych środków ochrony.

LESS_ to popularna aplikacja mobilna, która służy do sprzedaży i zakupu odzieży używanej. Przekazane dla szpitala środki pochodzą z wielu licytacji organizowanych przez aplikację w ramach akcji charytatywnej #lessappforhospitals. Największa część pochodzi jednak z aukcji Roberta Lewandowskiego. Jeden z najlepszych piłkarzy świata wystawił na sprzedaż swoją koszulkę meczową, w której strzelił aż 3 bramki. Ten szlachetny projekt wsparł także najlepszy polski golfista w historii, Adrian Meronk, który zlicytował swój kij golfowy oraz strój turniejowy. Akcję wspomogły również m.in. Sandra Kubicka i Marcelina Zawadzka.

Dzięki uprzejmości prezesa zarządu firmy Steam sp. z o.o. Pana Sebastiana Sadowskiego dzieci hospitalizowane na oddziale pediatrycznym i oddziale chirurgicznym dla dzieci otrzymały słodkie upominki.

W imieniu naszych najmłodszych podopiecznych dziękujemy.