logo szpitalInformacja o organizacji porodów rodzinnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy w warunkach pandemii Covid-19 wraz z ankietą do wypełnienia.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy informuje, że prowadzi zapisy na szczepienia przeciwko SARS-CoV2 (COVID-19) dla osób w wieku 80+, telefon: 76 72 11 111.

szpital modulowy
Szpital modułowy - budowa.

Tuż przed świętami trafiły do nas pierwsze moduły szpitala zakaźnego a dziś trwają intensywne prace wykończeniowe. Wszystkie elementy zostały posadowione na fundamentach i trwale połączone ze sobą. Gotowe są też wszystkie instalacje. Z dnia na dzień przybliżamy się do ukończenia budowy.

Z zewnątrz zakończono prace przy elewacji, która koresponduje pod względem kolorystycznym z budynkiem głównym. Wewnątrz prawie wszędzie ułożono wykładzinę pcv, a ekipy budowlane rozpoczęły montaż sufitów podwieszanych. Tempo prac jest imponujące i pomimo niesprzyjających warunków pogodowych wszystko wskazuje, że obiekt zostanie oddany do użytkowania przed terminem czyli za ok 2 tygodnie.

szczepienie covid-19
Szczepienie Covid-19

Poniedziałek to drugi dzień szczepień przeciw COVID-19 w naszym szpitalu. Przypomnijmy - w niedzielę w punkcie szczepień podano pierwsze 10 dawek. Jako pierwsza przyjęła szczepionkę Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Szczepionkę przyjął również Ryszard Kępa, szef oddziału zakaźnego, Beata Łabowicz, naczelna pielęgniarka szpitala, lekarze anestezjolodzy, pielęgniarki anestezjologiczne i pielęgniarki z punktu szczepień.

Szanowni Państwo,
drodzy pracownicy, pacjenci i przyjaciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zwykle to czas zadumy, refleksji, podsumowań osiągnięć mijającego roku, ale przede wszystkim czas radosnych spotkań w gronie rodzinnym. To radość z przyjścia na świat Zbawiciela, to również czas pięknych polskich tradycji: wigilia, opłatek, choinki, szopka. W tym roku, choć mamy za sobą trudny czas, święta też nie będą takie same, bo pandemia wciąż trwa i z wielką odpowiedzialnością musimy podejść do bezpieczeństwa naszego i bliskich nam osób, szczególnie tych starszych.
Życzę Państwu by nadchodzące święta były jednak czasem odłożenia na bok trosk dnia codziennego, uwolnienia się ze stresu, jakiego codziennie doświadczamy wykonując swoje obowiązki. Wierzę, że nadchodzący czas będzie przepełniony radością wynikającą z rodzinnych i beztroskich świątecznych dni.

Anna Płotnicka-Mieloch
Dyrektor Szpitala