"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, tel./fax. 76 72 11 000

OGŁOSZENIE W SPRAWIE BRAKOWANIA (PRZEKAZANIA DO ZNISZCZENIA) DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ BEZ MOŻLIWOŚCI ODTWORZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy uprzejmie informuje, że brakowaniem objęta zostanie dokumentacja medyczna pacjentów leczonych w oddziałach szpitalnych w latach 1993, 1994, 1995 oraz zlikwidowanego Szpitala Chirurgicznego przy u. Murarskiej w  Legnicy.
Dokumentacja medyczna przewidziana do brakowania może zostać wydana pacjentowi:    na wniosek pacjenta, jego przedstawiciela ustawowego, a w razie śmierci osobom przez niego upoważnionym.
Osoby zainteresowane odbiorem indywidualnej dokumentacji medycznej z tego okresu proszone są, aby do dnia 16.03.2018r. złożyły  wniosek o udostępnienie dokumentacji  medycznej w kancelarii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy ul. Iwaszkiewicz 5.
Druki wniosku można pobrać na miejscu w kancelarii szpitala  lub na stronie internetowej www.szpital.legnica.pl (pobierz druk).

Podstawa prawna:  art.29 ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada oprawach pacjenta  i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jednolity: Dz.U. z dnia 2012r. poz. 159)

Zarządzenie Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w sprawie wstrzymania odwiedzin

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę i choroby grypopodobne w środowisku z dniem 20 lutego 2018 roku do odwołania wstrzymuje się odwiedziny w Oddziale Hematologicznym, Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
W pozostałych oddziałach szpitalnych ogranicza się odwiedziny do minimum (odwiedziny wyłącznie po uzyskaniu zgody lekarza prowadzącego lub lekarza kierującego oddziałem).

8 stycznia pracujemy jak w święto

W poniedziałek, 8 stycznia 2018 roku szpitalne przychodnie i laboratoria będą nieczynne. Natomiast oddziały pracują tak, jak w niedziele i święta. Przepraszamy pacjentów za ewentualne niedogodności. Wolny poniedziałek to skutek przepisów, które nakazują zapewnić pracownikom dodatkowy dzień wolny, jeżeli święto państwowe przypada w sobotę.

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

Zdrowych, wesołych
Świąt Bożego Narodzenia,
ciepłego nastroju,
serdecznych spotkań
w rodzinnym gronie
i wśród przyjaciół
oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym Roku 2018

naszym Pacjentom, Partnerom,
Sponsorom i Przyjaciołom

życzy

Krystyna Barcik
dyrektor
oraz pracownicy

Wojewódzkiego Szpitala
Specjalistycznego
w Legnicy

Już od 25.09.2017 roku rozpoczynamy szczepienia p/grypie

W związku ze zbliżającym się sezonem szczepień p/grypie proponujemy Państwu nowe rozwiązanie w profilaktyce grypy,które jest najlepiej dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej i oferuje najszerszą ochronę przed grypą-szczepienie innowacyją czterowalentną szczepionką przeciw grypie. Szczepionka rekomendowana jest przez WHO. Na świecie w/w szczepionka dostępna jest od 2013 roku.

Szczepienia  przeciw   grypie  są  jedyną  skuteczną  metodą zapobiegania  chorobie i jej powikłaniom , dlatego też zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą.

Proponujemy  państwu  szczepionkę  firmy „SANOFI  PASTEUR”:
VAXIGRIP  TETRA  w  cenie  38 zł.

Szczepienia będą wykonywane na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy
(poradnie specjalistyczne –  PUNKT  SZCZEPIEŃ):
GABINET 120  (I PIĘTRO) - GODZ. 8:00 – 14:00

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA SZCZEPIEŃ NA TERENIE PAŃSTWA FIRMY. (Mile  widziany  transport  personelu medycznego przez  firmę  zamawiającą usługę)


ZESPÓŁ WYJAZDOWY W SKŁADZIE :
- LEKARZ -  SPECJALISTA CHORÓB ZAKAŹNYCH – RYSZARD KĘPA
- PIELĘGNIARKA  - BOGUSŁAWA PATRZAŁEK

  Bliższe informacje pod numerami telefonu:
76 7211754, 76 7211628 (Bogusława Patrzałek)

Zakłady diagnostyczno-terapeutyczne znajdujące się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy


Zakład radioterapii Stacja dializ Centrum
krwiodawstwa
Zakład
endoskopii
Zakład
diagnostyki
obrazowej
Zakład
rehabilitacji
Apteka
ogólnodostępna
Sklep Medyczny
dolnośląskie centrum onkologii

avitum-logo

  radimed logo starmedica  logo reh med logo maxfarm emag