Nasz szpital znalazł się na drugim miejscu na Dolnym Śląsku, po Dolnośląskim Centrum Onkologii, pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych. Na samym oddziale chirurgii onkologicznej wykonywanych jest ok. 1000 zabiegów rocznie.

- W onkologii pacjent sam wybiera ośrodek, w którym ma być leczony – informuje dr n. med. Andrzej Hap z-ca Dyrektora ds. Medycznych, lekarz specjalista chirurgii onkologicznej - cieszymy się że pacjenci doceniają nasz szpital w zakresie onkologii. Jest to zasługa całego personelu chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii, neurochirurgii, urologii czy interny.

Źródło: Raport PTO pod redakcją prof. dr hab. Eweliny Nojszewskiej SGH

Na samym oddziale chirurgii onkologicznej wykonujemy ok 1000 zabiegów rocznie w tym ok 150 przypadków raka sutka i 150 operacji raka jelita grubego – informuje dr n. med. Tomasz Bojarowski Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej. Statystyki pokazują że wszyscy pacjenci z naszego regionu wybierają WSS w Legnicy jako miejsce leczenia onkologicznego. Dlaczego? – ponieważ jesteśmy najlepsi i jako jedyni w regionie dysponujemy najbardziej kompleksową opieką.

Brakuje nam jeszcze oddziału onkologii klinicznej, ale w ciągu kilkunastu miesięcy powinien on powstać.

Kluczem do sukcesu jest również wspaniała organizacja obsługi pacjenta gdzie pacjent z kartą DILO niczym nie musi się martwić, gdyż otrzymuje pełną informację o kolejnych etapach leczenia – twierdzi dr Hap. Nie bez wpływu pozostają również warunki lokalowe jakie oferuje legnicki szpital.