Jesteśmy na 2 miejscu na Dolnym Śląsku po DCO pod względem ilości leczonych pacjentów onkologicznych.

- W onkologii pacjent sam wybiera ośrodek, w którym ma być leczony – informuje dr n. med. Andrzej Hap z-ca Dyrektora ds. Medycznych, lekarz specjalista chirurgii onkologicznej - cieszymy się że pacjenci doceniają nasz szpital w zakresie onkologii. Jest to zasługa  całego personelu chirurgii onkologicznej, chemioterapii, radioterapii, neurochirurgii, urologii czy interny.

Na samym oddziale chirurgii onkologicznej wykonujemy ok 1000 zabiegów rocznie w tym ok 150 przypadków raka sutka i 150 operacji raka jelita grubego – informuje dr n. med. Tomasz Bojarowski Lekarz Kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej. Statystyki pokazują że wszyscy pacjenci z naszego regionu wybierają WSS w Legnicy jako miejsce leczenia onkologicznego. Dlaczego? – ponieważ jesteśmy najlepsi i jako jedyni w regionie dysponujemy najbardziej kompleksową opieką.

Brakuje nam jeszcze oddziału onkologii klinicznej, ale w ciągu kilkunastu miesięcy powinien on powstać.

Kluczem do sukcesu jest również wspaniała organizacja obsługi pacjenta gdzie pacjent z kartą DILO niczym nie musi się martwić, gdyż otrzymuje pełną informację o kolejnych etapach leczenia – twierdzi dr Hap. Nie bez wpływu pozostają również warunki lokalowe jakie oferuje legnicki szpital.
Źródło: Raport PTO pod redakcją prof. dr hab. Eweliny Nojszewskiej SGH