Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Poprawa dostępności architektonicznej

Usunięto starą i zniszczoną nawierzchnię chodnika od strony przystanku przy ul. Iwaszkiewicza. Jest równo i bezpiecznie.

Leczymy zaburzenia rytmu serca zimnem

Już kilkanaście zabiegów krioablacji migotania przedsionków i ablacji RF wykonali kardiolodzy z naszego szpitala w Pracowni Elektrofizjologii  we współpracy z specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Serce na nowo: nowoczesna technologia w oddziale rehabilitacji kardiologicznej

Zestawy do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej otrzymał od firmy Adamed Pharma nasz szpital. To element ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób serca i naczyń „Serce na nowo”, który wspiera akcję społeczną wspierającą rehabilitację kardiologiczną. Z tej nowoczesnej technologii mogą już korzystać pacjenci oddziału rehabilitacji kardiologicznej.
 
Zestawy do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej
W trosce o poprawę jakości życia polskich pacjentów cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego, Adamed Pharma - w ramach programu społecznego „Serce na nowo” - przekazuje vouchery na 175 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej 35-ciu czołowym publicznym placówkom zdrowotnym w Polsce, w tym Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy.
Co wchodzi w kład zestawu do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej?
- Smartfon z dedykowaną aplikacją mobilną, urządzenie do pomiaru EKG, ciśnieniomierz oraz waga. Całości dopełnia licencja zapewniająca dostęp do oprogramowania oraz usług wsparcia technicznego przez 12 miesięcy od momentu jej wdrożenia – wyjaśniają przedstawiciele Adamed Pharma.
Hybrydowa telerehabilitacja kardiologiczna pozwala pacjentowi na samodzielne prowadzenie treningów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, w których postępy mogą być zdalnie monitorowane przez personel medyczny.
To innowacyjne rozwiązanie umożliwia lekarzowi prowadzącemu kontrolę przestrzegania zaleceń i parametrów życiowych podczas treningu pacjenta, a dla pacjenta wiąże się ze znacznie mniejszą częstotliwością wystąpienia ponownych incydentów chorobowych.
Udowodniono, że 9-tygodniowa kompleksowa hybrydowa telerehabilitacja istotnie poprawia wydolność fizyczną i jakość życia chorych z niewydolnością serca w przeciwieństwie do opieki standardowej. Jest bezpieczna i organizacyjnie prosta do realizacji.
O korzyściach płynących z jej przeprowadzenia mogą przekonać się między innymi osoby po przebytym zawale lub zabiegach kardiochirurgicznych, a także osoby chore na przewlekłe zespoły wieńcowe, oraz niewydolność serca.
Przypomnjmy, że choroby układu krążenia są obecnie główną przyczyną zgonów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Według danych raportu WHO (World Health Organization) były one odpowiedzialne za blisko jedną trzecią z nich.
Również w Polsce choroby układu krążenia, określane w nomenklaturze klinicznej jako choroby serca i naczyń, są dominujące w statystyce zgonów.
 
pakiet do rehabilitacji kardiologicznej
 
 
 
 
 
 

Autor: Krzysztof Maciejak / fot. Tomasz Kozieł