Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Wirtualne oczy eksperta

Nowoczesną technologię, która w trakcie zabiegów pozwala korzystać - poprzez zdalne połączenie internetowe - z wiedzy i doświadczenia ekspertów na całym świecie posiada Oddział Kardiologiczny naszego szpitala. Na zdjęciu: dr Piotr Rola przed zabiegiem.


wirtualne okulary kardiologów

- Możemy się połączyć z nimi bezpośrednio - wyjaśnia dr Piotr Rola. - Odbiór sygnału z zabiegu, dzięki nowatorskim okularom z oprzyrządowaniem i oprogramowaniem, może być obserwowany przez danego eksperta np. na małym komputerze, a nawet na iPhone.
- Ta metoda może być stosowana również przy innych zabiegach, my zaczęliśmy od zabiegów hemodynamicznych - podkreśla Barbara Engel, lekarz kierujący oddziałem.
Dzięki wizjerowi zdalny ekspert może zobaczyć, zdalnie i w pełnej rozdzielczości HD, dokładnie to, co widać na sali operacyjnej: ręce operatora, obrazy na angiografie i wszystkich dodatkowych urządzeniach - jak np. na IVUS (intravascular ultrasound), czyli wewnątrznaczyniowym USG pozwalającym optymalizować zabiegi.
Pierwszy wykorzystanie tego systemu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy odbyło się przed kilkoma dniami podczas ostrego dyżuru hemodynamicznego.
- Połączyłem się w trakcie zabiegu z dr. Adrianem Włodarczakiem, sprawującym nadzór merytoryczny nad naszą pracownią i wspólnie ustaliliśmy strategię postępowania zabiegowego – dodaje dr Piotr Rola. - Sporo pracy w przygotowanie prawidłowego i stabilnego działania tego systemu włożyli pracownicy pionu informatycznego - podkreśla.
Kardiolodzy z naszego szpitala korzystali już z urządzenia kilkakrotnie podczas zabiegów. „Druga para oczu” poprawia ich jakość jak i bezpieczeństwo pacjenta.
 

Zespół kardiologicznyZespół przed zabiegiem.

Zdalne okulary kardiologów

Nowoczesna technologia wspiera zabiegi hemodynamiczne.

Zdalne okulary kardiologów w walizce

Sprzęt mieści się w walizce.