Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy

Przeniesienie Punktu Szczepień Powszechnych z hali przy ul. Lotniczej do szpitala

Od 6 lipca (wtorek) Punkt Szczepień Powszechnych LEGNICA zostaje przeniesiony z hali przy ul. Lotniczej do naszego szpitala. Do tej pory łącznie w obu miejscach zaszczepiono już ok. 50 tysięcy osób.

punkt szczepień

Obecnie w hali pierwszą dawką szczepionych jest kilkadziesiąt osób dziennie. Zapadła więc decyzja o przeniesieniu punktu do poradni szpitalnych. Wynika ona z zaszczepienia już znaczącej liczby mieszkańców Legnicy i regionu, skutkującego zmniejszonym zainteresowaniem. Nie mniej istotnym czynnikiem, jest zniesienie większości obostrzeń, które dotychczas uniemożliwiały wykorzystanie hali sportowej zgodnie z przeznaczeniem. Dziś powinna ona służyć legniczanom zgodnie ze swoim przeznaczeniem - na organizację imprez i rozgrywek sportowych oraz wydarzeń kulturalnych.
Tak więc od 6 lipca wszystkie szczepienia będą odbywały się na terenie poradni specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5 w godzinach od 14 do 19.
Liczymy, że dogodne godziny popołudniowe będą odpowiednie dla wszystkich, którzy ze względów zawodowych dotychczas nie znaleźli czasu na profilaktykę przeciw COVID-19.
Cały zespół lekarsko-pielęgniarski wspomagany przez pracowników administracyjnych będzie do Państwa dyspozycji w niezmienionym składzie lecz w nowej lokalizacji.
Zasady rejestracji z określoną konkretną godziną kwalifikacji i podania preparatu nie ulegają zmianie, zatem przychodząc zgodnie z podaną w SMS-ie instrukcją unikną Państwo oczekiwania.