Żonkil nadziei – pod tym hasłem już w najbliższą niedzielę 16 maja odbędzie się kwesta na rzecz oddziału opieki medycyny paliatywnej naszego szpitala. Weźmie w niej udział ponad 100 wolontariuszy, którzy będą kwestować w całym mieście.

Wolontariusze to uczniowie legnickich szkół, członkinie legnickiego stowarzyszenia „Babiniec” i pracownicy oddziału medycyny paliatywnej.
Żonkil nadziei towarzyszy kweście od trzech lat. Żółty kwiat ma symbolizować nadzieję dla chorych, a także rodzin ciężko chorych pacjentów oddziału opieki paliatywnej i tzw. hospicjów domowych.
- Hospicja domowe dają godne warunki pacjentowi. Ciężko chory człowiek jest otoczony bliskimi w swoim domu, przy naszym wsparciu, kiedy rodzina nie radzi sobie z pielęgnacją chorego - wyjaśnia Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala. Obecnie personel oddziału ma pod opieką 15 pacjentów w domowych hospicjach.
Kwesta dedykowana będzie właśnie hospicjom domowym. Potrzebny jest sprzęt: pompy infuzyjne, inhalatory, koncentratory tlenowe i łóżka.
Podobnie jak w latach ubiegłych każdy darczyńca otrzyma od wolontariusza żółty, papierowy kwiat. Około tysiąca papierowych żonkili już czeka. Przygotowały je i podarowały przedszkolaki z Przedszkola nr 13 i przedszkola „Tęczowy zakątek” z Legnicy.
Dzieciom i ich wychowawcom serdecznie dziękujemy.
Kwesta rozpocznie się od godziny 9.00 i potrwa do 19.00.
W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup nowoczesnych, komfortowych łóżek dla pacjentów oddziału.
MAM