Sypnęło prezentami od Świętych Mikołajów na oddziałach: pediatrycznym i chirurgii dziecięcej. Jako pierwszy pojawił się reprezentant energetycznej firmy Tauron Dystrybucja S. A., oddział w Legnicy, po nim mali pacjenci mieli okazję podziwiać występ uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Podarunki trafiły też na oddział paliatywny – dzieci, wychowawcy z przedszkola „Tęczowy Zakątek” przygotowały podarunki zapakowane  w oryginalne, ręcznie wykonane sakiewki. Pomagali także rodzice przedszkolaków. - Po raz drugi gościmy w szpitalu z paczkami - mówi Renata Stanisławska-Bąk z biura komunikacji Tauron Dystrybucja S.A. W Legnicy. - Tym razem było ich sześćdziesiąt, to dary naszych pracowników, zbierane od listopada. W paczkach są pluszaki, książki, słodycze i przybory do rysowania i malowania.
W rolę Świętego Mikołaja wcielił się pracownik energetyki Jerzy Kuboń. Z kolei uczniowie IV LO zaprezentowali się w ukraińskich strojach ludowych.
- Zaśpiewaliśmy małym pacjentom kilka ukraińskich piosenek ludowych, w tym jedną o Świętym Mikołaju oraz bardzo popularny ostatnio utwór polsko - ukraińskiego zespołu Enej - mówi Andrzej Hubiak, opiekun młodych artystów.
Maskotki przynieśli także uczniowie Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Zabawki trafiły do szpitalnego oddziału ratunkowego.
Wszystkim darczyńcom, w imieniu najmłodszych pacjentów, serdecznie dziękujemy.
ZB, MAM