Przedszkolaki z Przedszkola „Tęczowy Zakątek” ponwnie wzruszyły swoją ofiarnością. Zebrały 2.400 złotych na rzecz oddziału medycyny paliatywnej naszego szpitala. Niech to będzie optymistyczna zapowiedź kolejnej akcji „Żonkil nadziei”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 2 czerwca.

Dzieci, pod fachową opieką wychowawczyń, rok rocznie przygotowują piękne, papierowe żonkile, które potem są rozdawane darczyńcom akcji „Żonkil nadziei”. Przedszkolaki przywitały gości w otoczeniu żółtych balonów, wierszykiami i piosenkami. - Wszyscy mieliśmy łzy w oczach, takie to było wzruszające – mówi wolontariuszka oddziału medycyny paliatywnej Iwona Sukiennik. Tym bardziej wzruszające, że radosne dzieciństwo styka się w tym przypadku z bólem i cierpieniem pacjentów oddziału. Przez ostatnie miesiące organizowały aukcje różnych drobiazgów i tym sposobem uzbierały 2.400 złotych. Cała suma została przekazana w kopercie przyczepionej do pomysłowo zaaranżowanej tablicy, którą teraz z dumą prezentuje Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej.
Akcja „Żonkil nadziei” rozpocznie się w sobotę o godzinie 09. 00 i potrwa do godziny 18.00. Wolontariuszy, ubranych w żółte koszulki, z papierowymi kwiatami będzie można spotkać w rynku  i przed szpitalem. Zbiórka odbywa się po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej akcji „Hospicjum to też życie”, którą zainicjowała Fundacja Hospicyjna z Gdańska.
Pieniądze zebrane w poprzednich latatch zostały w całości przeznaczone na rzecz oddziału medycyny paliatywnej. Z funuszy ofiarnych legniczan zakupiono między innymi specjalistyczną wannę do pielęgnacji obłozni chorych pacjentów. Fundusze zebrane w tym roku również zostaną przekazane na ten sam cel.
MAM