Pod takim hasłem kryły się działania przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Tęczowy Zakątek" z Legnicy.
Pomysł na tego typu akcję wypłynął od chłopca z gr. III, który wraz z rodzicami przyniósł reklamówkę maskotek. Wiedząc, że to dar serca dla innych dzieci, które potrzebują pocieszenia podczas pobytu w szpitalu, akcja spotkała się z dużym entuzjazmem wśród innych dzieci, które przynosiły maskotki i książeczki - mówi Pani Joanna Komendecka, opiekunka gr. III.

Wczoraj odwiedziły nasz szpital "tęczoludki" i wręczyły zebrane przez siebie prezenty pacjentom oddziału chirurgii dziecięcej , a pozostałe dary pozostawiły dla dzieci z oddziału pediatrycznego.
Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę własnego autorstwa oraz powiedziały wiersze dodające otuchy chorym. Promyków radości na dziecięcych twarzach nie było końca. - Mamy nadzieję, że te nasze działania zainspirują także inne instytucje i osoby prywatne do otworzenia serca na potrzebujących i chorych - dodaje Pani Joanna Komendecka.

Należy wspomnieć, że to kolejna akcja organizowana co roku dla chorych przez Przedszkole "Tęczowy Zakątek". Poprzez zbieranie maskotek, robienie żonkili i organizowanie kiermaszów na cele charytatywne opiekunowie łagodzą wizerunek szpitala w dziecięcych oczach, uczą je współczucia i bezinteresownego pomagania cierpiącym.
Serdecznie dziękujemy.

AK