Logo: Fundusze Europejskie, Unia Europejska, Dolny Śląsk

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Zakres rzeczowy projektu:

- zakup serwerów wraz z wyposażeniem oraz infrastrukturą sieciową;
- uruchomienie portalu e-usług;
- zakup oprogramowania - rozbudowa HIS.

Realizacja projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa  Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 działanie: Rozwój usług elektronicznych. Szpital w projekcie uczestniczy jako jeden z dziewięciu partnerów gdzie liderem jest Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Wartość całkowita projektu to ponad 22 mln, dofinansowanie z Unii Europejskiej 84,99% tej kwoty. Udział finansowy dla naszego szpitala wynosi 1 684 731 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej 1 431 852,88 zł. W ramach projektu zakupimy: komputery, serwery, oprogramowanie, rozbudowę sieci.

nfosigw-logo-jpgWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zrealizował projekt pod nazwą „Termomodernizacja obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy” w ramach programu „System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej” prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Projekt obejmował następujące działania:

1. ocieplenie przegród zewnętrznych (ścian, stropów, dachów) – 37.879,96 m2;
  2. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej – 1566,1 m2;
  3. modernizację instalacji wewnętrznych (c.o, c.w.u);
  4. modernizację instalacji wentylacji;
  5. demontaż i utylizacja płyt azbestowych – 212,24 t

Umowy o dofinansowanie w formie pożyczki oraz dotacji zawarto 24.01.2013. Umowy zakładają osiągnięcie efektu rzeczowego jw. oraz ekologicznego w postaci planowanej unikniętej emisja CO2 1641 [Mg/rok] oraz planowanej oszczędności energii w ilości 17311 [GJ/rok].

Łączna wartość projektu wyniosła 14.027.326 PLN, z czego dotacja osiągnęła 4.021.500 PLN, zaś pożyczka 8.288.024 PLN.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 zrealizowano projekt „Zakup nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego dla oddziału pulmonologicznego w celu podniesienia jakości usług medycznych świadczonych przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy”. Wartość projektu – 607 417 zł, dofinansowanie z UE – 498 235 zł. Zakupiono m.in. zestaw wideobronchoskopowy, zestaw intubacyjny - laryngoskop, defibrylator dwufazowy ze stymulacją, spirometr, ultrasonograf, kardiomonitor, łóżka oraz wyposażenie sal szpitalnych.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013. Całkowita wartość projektu wynosi 1 846 770 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 1 154 030,98 zł. Zadanie obejmuje roboty budowlane i montaż urządzeń. Celem przedsięwzięcia jest kompleksowe zaprojektowanie i wybudowanie systemu wysokosprawnej kogeneracji gazowej zaopatrującej szpital w energię cieplną i elektryczną. Zadanie polegać będzie na zainstalowaniu i optymalnej eksploatacji efektywnego systemu energetycznego.