Dzień 12 listopada 2018 r. jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy dniem pracującym.

Na mocy art.3 ust.1 przepisów ustawy z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2018 r, poz. 2117) „Świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej udzielane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1510, z późn. zm. [1] ) ), które mają być udzielone w dniu 12 listopada 2018 r. w godzinach ich udzielania przez świadczeniodawcę, który zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, są udzielane w dniu 12 listopada 2018 r. według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia.”

Informujemy o akcji Fundacji PZU, skierowanej do rodziców dzieci, które przyjdą na świat w naszym szpitalu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, czyli urodzą się w dniu 11 listopada 2018 roku.

Fundacja zaprasza zainteresowanych rodziców do wysłania zgłoszenia na adres e-mail Fundacji PZU: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z załączonym potwierdzeniem daty urodzenia dziecka (skan aktu urodzenia). Na zgłoszenia Fundacja czeka do 25 listopada 2018 roku (decyduje data wpływu). Paczki - wyprawki będą wysyłane na podany przez rodziców adres korespondencyjny.

Grypa to poważna choroba, która niesie ze sobą ryzyka niebezpiecznych powikłań. Może na nią zachorować każdy z nas. Dlatego też warto zaszczepić się na nią zaszczepić. W naszej strefie klimatycznej najlepszym czasem na przyjecie szczepionki jest okres jesienny i przedzimowy - od września do końca grudnia.

W Legnicy szczepienia przeciwko grypie prowadzi Wojewódzki Szpital Specjalistyczny. Koszt szczepienia wraz ze szczepionką (VAXIGRIP TETRA) wynosi 40 zł. Na szczepienie najlepiej umówić się telefonicznie, tak aby skoordynować je z obecnością lekarza.

Więcej informacji pod tel: 767211 754 (628)

Dużym zainteresowaniem małych pacjentów cieszyła się akcja edukacyjno- szkoleniowa "Wszystkie żabki myją łapki", którą dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przygotował Zespół Kontroli Zakażeń Szapitalnych.
- To doskonały sposób na zapobieganie chorobom i zakażeniom szpitalnym - mówi dr Krzysztof Szufnarowski, przewodniczący Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych w WSS w Legnicy. - Musimy edukować i dzieci i dorosłych. To najefektywniejszy sposób. Coraz częściej okazuje się, że antybiotyki nie wystarczają.

Dodajmy, że celem akcji jest propagowanie poprawności higienicznego mycia rąk, która skutecznie stosowana przyczynia się do efektywnego ograniczenia występowania zakażeń szpitalnych. Ideą programu jest inspirowanie i zachęcenie dzieci i ich rodziny do poszerzenia wiedzy na temat prawidłowej higieny rąk, a także podniesienie poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

Umowę z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” na współpracę w realizacji projektu Wprowadzenie ogólnopolskiego system zlecania i rejestracji żywienia pozajelitowego u dzieci “Żywczyk” podpisał nasz szpital.
Projekt powstał w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. System „Żywczyk” służy do obliczania objętości poszczególnych składników mieszaniny żywieniowej stosowanej w żywieniu pozajelitowym u dzieci. Jednocześnie wspiera proces jej przygotowania od momentu zaplanowania składu przez lekarza, poprzez kontrolę fizycznych i chemicznych parametrów bezpieczeństwa, programowanie pompy mieszającej w pracowni żywienia pozajelitowego w aptece, aż po podanie mieszaniny dziecku w oddziale szpitalnym lub w domu, w ramach Programu Domowego Żywienia Pozajelitowego.