Od 10 marca planowane są zapisy dla osób przewlekle chorych. Proces szczepień dla tej grupy rozpocznie się 15 marca. Istotne jest, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Dlatego nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19. Informacje o zapisach w naszym szpitalu podajemy poniżej.

pismo DILJak naprawdę wygląda bezpieczeństwo szczepionek przeciw COVID-19? Dlaczego tak szybko udało się je wyprodukować? Kto pod żadnym pozorem nie powinien poddać się szczepieniu? O tych i wielu innych wątpliwościach związanych z narodowym programem szczepień z lek. Ryszardem Kępą, specjalistą chorób zakaźnych z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, członkiem rządowego zespołu do spraw szczepień ochronnych przy ministrze zdrowia rozmawia Agata Grzelińska.

Wywiad ukazał się w MEDIUM - Gazeta Dolnośląskiej Izby Lekarskiej nr 2/2021 (366) luty 2021, s.6-9.

Krysztof Szymczak
Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem rehabilitacji kardiologicznej.
W ramach skoordynowanej opieki nad pacjentami pocovidowymi w naszym szpitalu oddział rehabilitacji kardiologicznej będzie pomagał chorym dotkniętym przez COVID-19. - W przypadku  powikłań pocovidowych niezbędne jest wdrożenie stosownej rehabilitacji - podkreśla Krzysztof Szymczak, lekarz kierujący oddziałem.
- Część pacjentów wymagająca rehabilitacji szpitalnej po zakwalifikowaniu przez lekarza poradni pulmonologicznej otrzyma pomoc naszego oddziału.  Inni pacjenci, którzy nie wymagają zaopiekowania szpitalnego mogą skorzystać z teleporad lub treści publikowanych w internecie przez naszych rehabilitantów.

neonatologia badania
Wojciech Kowalik, lekarz kierujący oddziałem neonatologicznym z pododdziałem intensywnej terapii wcześniaków, noworodków i dzieci.

Realizujemy projekt wczesnego wykrywania wad rozwojowych serca u noworodków oraz badań przezciemieniowych u noworodków w ramach programu finansowanego z budżetu samorządu Województwa Dolnośląskiego.
- Zbadano 101 noworodków urodzonych w lutym br – mówi Wojciech Kowalik, lekarz kierujący oddziałem neonatologicznego z pododdziałem intensywnej terapii wcześniaków, noworodków i dzieci. - Wykryliśmy trzy wady serca, które jednak nie stanowią zagrożenia życia i istnieje szansa na samoistne zamknięcie ubytków przegród.

pomoc z UM dla szpitala
Pomoc z legnickiego samorządu..

Z dnia na dzień rośnie liczba zarażonych Sars-Cov-2 przebywających w naszym szpitalu. Obecnie z pomocy legnickich medyków w oddziale zakaźnym korzysta 47 osób. Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nowy obiekt modułowy powstał we właściwym czasie.
Większa liczba chorych to i większe zużycie środków ochrony osobistej.Na rosnące potrzeby szpitala odpowiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który za pośrednictwem Wydziału Zarządzania Kryzysowego przekazał 450 fartuchów barierowych. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie.