nekrolog Ewa Dragun

Otwarcie punktu szczepień Legnica. Premier z prezydentem i dyrektorem szpitala
Otwarcie Punktu Szczepień LEGNICA. Premier Morawiecki z Anną Płotnicką -Mieloch,
prezydentem Tadeuszem Krzkowskim oraz ministrem Michałem Dworczykiem (fot. lca.pl/WO)

Punkt Szczepień Powszechnych LEGNICA w hali przy ulicy Lotniczej rozpoczął działalność. Premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w jego uruchomieniu podziękował prezydentowi Legnicy za organizację przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że operatorem medycznym punktu jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Jak przypomniał minister Dworczyk punkt LEGNICA jest jednym 16 Punktów Szczepień Powszechnych, które dzisiaj są uruchamiane w całej Polsce. Łącznie będzie ich ponad 600 i dołączą do 6700 punktów szczepień populacyjnych.

lekarze szpital tymczasowy
W szpitalu tymczasowym.

INFORMACJA DLA OSÓB, KTÓRYCH BLISCY PRZEBYWAJĄ NA ODDZIALE CHORÓB WEWNĘTRZNYCH I ZAKAŹNYCH  W TYMCZASOWYM SZPITALU MODUŁOWYM

Ze względu na niedostateczną ilość miejsca w wydzielonych strefach przy łóżkach pacjentów Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych zaleca rodzinom/osobom bliskim wyposażenie chorych zakażonych SARS-CoV-2 w:
    • osobiste przybory toaletowe (szczoteczka, pasta do zębów, grzebień, przybory do golenia, mydło, szampon, środki do pielęgnacji itp.)
    • kapcie, klapki pod prysznic
    • bielizna nocna (piżama lub koszula nocna)
    • bielizna osobista
    • ręcznik
    • dokument potwierdzający tożsamość pacjenta (dowód osobisty/paszport/prawo jazdy)
    • posiadaną dokumentację medyczną dotyczącą historii choroby (kart informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu, wyniki badań itp.)
    • lista aktualnie przyjmowanych leków
    • telefon komórkowy, ładowarkę.

logo szpitala

WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY

w LEGNICY

pilnie zatrudni do pracy