logoWychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów uruchamiamy specjalną linię telefoniczną, pod którą będą dyżurować fizjoterapeuci oddziału rehabilitacji neurologicznej.
Chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące usprawnienia w chorobie związanej z COVID-19, a także z zakresu opieki i podstawowej rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (np. po udarze mózgu).
Dyżury prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach: 12-14.00.
Numer telefonu: 76 72 11 841
logo szpitalaWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy przygotował kolejną partię szczepionek przeciwko grypie sezonowej w ramach finansowania przez Miasto Legnica.W najbliższą sobotę tj. 28.11.2020 w godzinach pomiędzy 9:00 a 12:00 zaszczepionych zostanie kolejnych 90 osób. Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem 76 72 11 704 codziennie w godzinach od 7 do 14:30.
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych pacjentów, aby w trakcie oczekiwania na kwalifikację do szczepienia stosowali się do przepisów, wytycznych i zaleceń epidemiologicznych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu epidemii w szczególności stosowaniu masek, utrzymywaniu dystansu pomiędzy osobami oraz dezynfekcji rąk przed wejściem oraz po wyjściu z obiektu
Dostawa łóżekDo legnickiego szpitala trafiły łóżka podarowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest to 10 zestawów składających się z nowoczesnych łóżek oraz aktywnych materacy przeciwodleżynowych. Każdy zestaw ma wartość ok 10.000 zł, zatem cały dar orkiestry to ok 100.000 zł.
Łóżka przeznaczone są dla pacjentów oddziału zakaźnego COVIDowego.

Dostarczony sprzęt jest polskiej produkcji, wykonany przez firmę Konkret. Jak zawsze produkty nabywane a później ofiarowane naszemu szpitalowi przez WOŚP są bardzo wysokiej jakości renomowanych producentów.
Dziękujemy całemu zespołowi WOŚP oraz darczyńcom fundacji.

Oddaj osocze - komunikat

logo szpitalaOgłoszenie w sprawie szczepienia dla mieszkańców Legnicy w wieku powyżej 60 lat finansowanych ze środków Urzędu Miasta w Legnicy.
W czwartek (19.11) w godzinach od 13 do 15 oraz w piątek (20.11) w godzinach od 12 do 14 odbędzie się pierwsza tura szczepień przeciw grypie sezonowej obejmująca ok 200 osób.
Zapraszamy mieszkańców Legnicy spełniających kryteria wiekowe do punktu szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną: 76 72 12 250