Dla pracowników medycznych naszego szpitala, w tym dla personelu z pawilonu zakaźnego, otrzymaliśmy graficzne życzenia od Michała Sabały z kl. 2a ze Szkoły Podstawowej w Wągrodnie. Bardzo dziękujemy Michale i pozdrawiamy.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy od kilku tygodni prowadzi zbiórki środków na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego w związku z walką z epidemią COVID-19. Na koncie szpitala oraz przyszpitalnej fundacji znalazło się już ponad 200 tys. złotych. Decyzją dyrekcji większość ze zgromadzonych środków zostanie przeznaczona na zakup ambulansu transportowego, który służył będzie do transportu osób zakażonych koronawirusem, czy pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Zakup nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc mieszkańców regionu, firm czy samorządów.
Karetka jest już zamówiona. Teraz nowiutki volkswagen caddy musi być przystosowany do transportu pacjentów.
- Nowa karetka to zakup wart ok. 180 tys. zł. Połowę tej kwoty zapewniła darowizna od Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF ze Środy Śląskiej, Volkswagen Motor Polska z Polkowic dołożył kolejne 20 tys. zł, sędziowie z okręgu legnickiego w ramach akcji sędziowie medykom uzbierali 12 tys. zł, zarząd LSSE podarował 10 tys. zł, tyle samo przekazał Wójt Gminy Kunice. Pozostałą część stanowią wpłaty ludzi dobrej woli na konto przyszpitalnej fundacji "Otwarte Serce".

Szanowni Państwo, hashtag #NieKłamMedyka zyskuje coraz większą popularność wśród internautów. To bardzo ważny komunikat, który wychodzi od lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych osób, pracujących w służbie zdrowia, zwłaszcza w odniesieniu do kolejnych zamykanych w Polsce oddziałów i całych szpitali.
To apel o to, aby osoby, które mogą być zarażone koronawirusem, bądź wiedzą, że są chore, albo miały kontakt z osobami powracającymi z zagranicy, informowały o tym udzielające im pomocy służby medyczne. Brak pełnej informacji, nie mówiąc już o ukrywaniu prawdy w tym kontekście, jest zagrożeniem dla personelu szpitalnego i ratowników medycznych. Jeżeli zachorują lub zostaną poddani kwarantannie nie będzie miał kto ratować zdrowia i życia chorych, naszych bliskich.

Dla ukazania powagi sytuacji podkreślmy, że wg raportu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na dzień 30.03.2020 aż 72 pielęgniarki i położne były zarażone koronawirusem, a 802 przebywało na kwarantannie.

Szanowni Państwo, składamy kolejne bardzo gorące podziękowania za pomoc kierowaną naszemu szpitalowi, pacjentom oraz pracownikom.

- dziękujemy firmie LUBINPEX, która w ramach akcji GastroPomaga przekazuje codziennie po 200 posiłków pracownikom medycznym, którzy pracują co najmniej na 12 godzin, czyli na zmianach 12 lub 24 godzinnych,
- dziękujemy myśliwym z Polskiego Związku Łowieckiego - Zarząd Okręgowy w Legnicy za przekazanie 200 masek ochronnych FFP2 i FFP3,
- za uszycie i przekazanie maseczek ochronnych dziękujemy również legnickiej firmie odzieżowej SENSIS,
- Firma Pajk sp. z o.o. zakupiła nieocenione wkłady węglowe do maseczek ochronnych, które przekazano na SOR,
- aż  1600 par rękawic ochronnych otrzymaliśmy w ramach akcji siepomaga.pl ...

Za każdą formę pomocy bardzo dziękujemy.

150 przyłbic dla personelu medycznego przygotowała firma Härter Technika Wytłaczania. Na co dzień zajmuje ona się produkcją narzędzi, części tłoczonych, komponentów z metalu i tworzywa sztucznego. Przygotowanie przyłbic dla naszego szpitala to efekt spontanicznej akcji pracowników tej działającej w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmy, którzy pracowali również po godzinach pracy. Przyłbice przymocowane są stabilnie do metalowej taśmy i zarazem okularów ochronnych. Zapewnią zabezpieczenie od głowy po szyję. Pierwsza partia 150 sztuk trafiła już do naszego szpitala. Docelowo załoga Härter zamierza wykonać w sumie pół tysiąca przyłbic.
W imieniu załogi szpitala pracownikom Härter Technika Wytłaczania bardzo dziękujemy.