Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, w skrócie Szpital, znajduje się przy ulicy Iwaszkiewicza 5 w Legnicy.
Zjazd do Szpitala jest bezpośrednio z ulicy Iwaszkiewicza.
Do Szpitala dojedziesz legnicką komunikacją miejską. Przystanek autobusowy znajduje się przy ul. Iwaszkiewicza.
Do szpitala trzeba przejść przez ulicę przejściem dla pieszych.
Przy Szpitalu jest też bezpłatny parking dla samochodów osobowych.
Bezpośrednio przed wejściem głównym do budynku wyznaczone są miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Czym zajmuje się Szpital?
Szpitalem zarządza dyrektor. Dyrektorowi pomagają zastępcy oraz pozostali pracownicy szpitala w tym pielęgniarki i lekarze.
Szpital jest placówką ochrony zdrowia i zajmuje się leczeniem ludzi - czyli udzielaniem świadczeń zdrowotnych.
Świadczenia udzielane są dla pacjentów bezpłatnie w ramach umów Szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia (w skrócie NFZ). Za leczenie płaci NFZ.
Szpital zajmuje się leczeniem w nagłych sytuacjach, na przykład po wypadku. Taką pomoc możesz otrzymać w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Szpitalny Oddział Ratunkowy znajduje się w osobnym budynku. W nagłych sytuacjach znajdziesz pomoc w Szpitalu w dzień i w nocy, bez przerwy. W nocy i w dni wolne od pracy pilną pomoc znajdziesz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI) albo w Nocnej i Świątecznej Opiece Medycznej (KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI).
W dni robocze, od poniedziałku do piątku możesz umówić wizytę do lekarza rodzinnego w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Do lekarza POZ możesz przyjść kiedy jesteś chory, masz gorączkę, bóle głowy, źle się czujesz, boli cię gardło, głowa, brzuch. Lekarz zbada cię przepisze lekarstwa, wyśle na dodatkowe badania albo skieruje do innego lekarza na specjalne leczenie. Lekarze POZ przyjmują na parterze budynku – osobne wejście od ul. Iwaszkiewicza.
Szpital leczy również pacjentów, którzy potrzebują opieki lekarza specjalisty, na przykład: laryngologa, kardiologa, chirurga, urologa i okulisty.
Możesz umówić się na wizytę do lekarza specjalisty. Lista poradni specjalistycznych jest na stronie internetowej Szpitala (KLIKNIJ PO WIĘCEJ INFORMACJI). Rejestracja do poradni specjalistycznych jest na pierwszym poziomie budynku. Aby się zarejestrować należy podejść do okienka do pani rejestratorki.
Szpital zajmuje się leczeniem pacjentów w oddziałach szpitalnych, gdzie robi się badania i operacje. Kiedy nie możesz się leczyć w domu, lekarz wyśle cię do szpitala na odpowiedni oddział w zależności od twojego problemu. W oddziale leżysz w łóżku w sali kilkuosobowej. Opiekują się tobą przez cały czas pobytu lekarze i pielęgniarki. Otrzymujesz potrzebne lekarstwa i masz wykonywane badania. Kliknij TU a link przekieruje Cię do listy oddziałów, gdzie są telefony i inne informacje.
W szpitalu wykonasz różne badania. Zajmują się tym laboratorium i pracownie. Możesz mieć pobraną krew, zdać mocz, zrobić zdjęcie rentgenowskie i inne badania – w zależności od tego co uważają lekarze, aby zadbać o Twoje zdrowie. Więcej informacji o laboratorium: TUTAJ...
Jak załatwić sprawę
Żeby załatwić sprawy w Szpitalu możesz:
• napisać pismo i wysłać je na adres:
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
ul. Iwaszkiewicza 5, 59-220 Legnica
• przynieść pismo do Kancelarii. Kancelaria to miejsce, w którym możesz zostawić pisma i inne dokumenty. Jest na trzecim poziomie 0, obok apteki
• napisać wiadomość i wysłać na adres e-mailowy
kancelaria@szpital.legnica.pl
• zadzwonić pod numer 76 7211 100 na centralę telefoniczną i powiedzieć, co jest potrzebne.
Osoby, które nie słyszą albo słyszą źle, mogą kontaktować się z pracownikami przez wideo tłumacza. Osoba głucha musi mieć dostęp do Internetu i kamerę w swoim komputerze, telefonie lub innym urządzeniu.
Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową szpitala: www.szpital.legnica.pl, klikniesz w symbol dwóch kolorowych dłoni i połączysz się z tłumaczem języka migowego. Możesz od razu KLIKNĄĆ TUTAJ...