Pełną parą idą przygotowania do wyborów prezydenckich. Odbyło się już pierwsze spotkanie w Urzędzie Miasta. W tym tygodniu mamy poinformować urząd, czy szpital dysponuje urną, flagami, suknem, gaśnicami oraz pomieszczeniem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych. Tak, jak w poprzednich wyborach,  lokal wyborczy będzie urządzony w sali konferencyjnej na parterze szpitala.
Urna jest ta sama od 1998 roku. Nie wymaga ona renowacji, czy malowania. Zresztą, kilka tygodni temu przeszła próbę generalną w czasie wyborów w jednej z organizacji związkowych w szpitalu. Nie zabraknie też flag, czy sukna. W komisji wyborczej jako przedstawiciel szpitala zasiądzie Krystyna Lewandowska.
- Tak jest nieprzerwanie od 1998 roku – mówi pani Krystyna. - Podczas wyborów do Europarlamentu w 2009 roku z oddziału intensywnej terapii dowieziono do lokalu wyborczego pacjenta podłączonego do skomplikowanej aparatury medycznej. Mężczyzna mógł więc zagłosować bez przeszkód.
Legnicka Delegatura Krajowego Biura Wyborczego nie podała jeszcze terminu, do którego szpital ma dostarczyć spisy pacjentów, którzy w dniu wyborów – 20 czerwca na pewno będą w placówce.
ZB