Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nagroda "Lider inwestycji w ochronie zdrowia" dla dyrektora naszego szpitala

Podczas drugiej edycji Forum Dolnośląskiego Dolmed.Tech, które odbyło się w Jakuszycach dyrektor naszego szpitala Anna Płotnicka - Mieloch otrzymała nagrodę "Lider inwestycji w ochronie zdrowia". DOLMED.Tech Forum Dolnośląskie jest platformą do dyskusji oraz wymiany wiedzy i doświadczenia specjalistów branży technologii medycznych i zdrowia publicznego dla ochrony zdrowia.

Dyrektor szpitala z nagrodą statuetką Lider Inwestycji

- To jedno z największych wydarzeń, gdzie w jednym miejscu mogą się spotkać menadżerowie ochrony zdrowia, świat nauki, ale również i świat technologii medycznych, czy start-upów, które proponują rozwiązania, których głównym celem jest to, żeby jakość, ale i również standard obsługi pacjentów był jak na najwyższym poziomie - podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska.

- Cieszę się, że nasze działania w zakresie inwestycji na rzecz poprawy jakości świadczenia usług dla Pacjentów regionu zostały dostrzeżone - mówi Anna Płotnicka - Mieloch. - Naprawdę w szpitalu dzieje się sporo – w ostatnich dniach pozyskaliśmy 15 mln na modernizację i doposażenie SOR, dobiega końca budowa nowoczesnego oddziału zakaźnego, oddaliśmy do użytku oddział onkologiczny i ambulatorium chemioterapii. Naszą wizytówką jest pięknie przebudowany blok porodowy i odcinek patrologii ciąży. Ale nie chcemy na tym poprzestać i mamy kolejne plany prowadzące do poprawy jakości obsługi i bezpieczeństwa naszych Pacjentów.

Dolmed.Tech - obrady konferencji

Obrady podczas konferencji DOLMED.Tech (fot. mat. pras.)

Autor: Krzysztof Maciejak WSS

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki