Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Projekt budowy Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Kardiologiczny pilotaż

Do realizacji programu pilotażowego Krajowej Sieci Kardiologicznej przystąpił nasz szpital. Funkcjonujemy jako Ośrodek Współpracujący poziomu II na terenie Dolnego Śląska. Zapewniamy opiekę zarówno z poziomu Poradni Kardiologicznej jak i wysoko rozwiniętego Oddziału Kardiologicznego. Do kogo kierowany jest program?

Kardiologiczny pilotaż baner

Programem mogą zostać objęci Pacjenci powyżej 18-go roku życia, u których lekarz wstępnie rozpoznał jedno z następujących schorzeń:
- nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne,
- niewydolność serca,
- zaburzenia rytmu i przewodzenia,
- wada serca zastawkowa i niezastawkowa, w tym wada wrodzona.

Pacjent chcąc przystąpić do programu, powinien posiadać skierowanie do poradni kardiologicznej wystawione przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), lekarza Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej (AOS), lekarza Szpitalnego Oddziału Wewnętrznego lub lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR). Placówka wystawiającą skierowanie musi posiadać zawartą umowę z NFZ. Skierowanie musi także posiadać jedno z wyżej wymienionych rozpoznań.

Rejestracja
- osobiście w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy przy ul. Iwaszkiewicza 5, główny budynek, 5-te piętro, pokój 1A/532 (Oddział Kardiologiczny/Koordynowana Opieka Specjalistyczna)
- telefonicznie pod numerem tel. (76)72 11 390
- e-mail – sieckardiologiczna@szpital.legnica.pl (proszę w e-mailu podać nr telefonu do kontaktu)

Korzyści dla Pacjenta
- rozszerzony zakres i skrócony czas diagnostyki,
- wysoka jakości leczenia,
- dostęp do specjalistów w dziedzinie kardiologii,
- gwarancja ciągłości leczenia w ośrodkach współpracujących w programie,w tym na wyższym poziomie klinicznym.

Informacje o programie
Założeniem Krajowej Sieci Kardiologicznej jest przyspieszenie drogi pacjenta od wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjenci mają w ciągu 30 dni trafić do specjalisty, aby rozpocząć leczenie najlepszymi dostępnymi metodami w ośrodku specjalistycznym. Razem z województwem dolnośląskim do programu Krajowej Sieci Kardiologicznej dołączyło 5 innych województw: śląskie, wielkopolskie, łódzkie, małopolskie i pomorskie. Kolejnym założeniem Krajowej sieci Kardiologicznej jest przyjęcie jak największej ilości Pacjentów, dlatego na kwalifikację do programu pilotażowego mogą kierować nie tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), ale również poradnie kardiologiczne, oddziały o profilu kardiologicznym i oddziały o profilu chorób wewnętrznych.

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki