Artykuły
-
-
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy dołącza do wiodących ośrodków leczenia raka jelita grubego
9 grudnia 2024
Oddział Chirurgii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy odnotowuje postępy w walce z nowotworami jelita grubego. W bieżącym roku zespół specjalistów przeprowadził już 75. operację tego typu, co pozwoliło szpitalowi osiągnąć wyższy poziom referencyjności. Placówka staje się jednym z wiodących ośrodków leczenia tego schorzenia w regionie.
Po zabiegu w Oddziale Chirurgii Onkologicznej - od lewej: dr n. med. Tomasz Bojarowski, pacjentka Danuta Sawicka oraz lekarze Barbara Mysyk - Wolniczek i Marcin Czerwiński.
-
Pomóc Pacjentom - praca koordynatorek pakietu onkologicznego
13 listopada 2024
1710 kart diagnostyki i leczenia onkologicznego (DILO) założono od 1 stycznia do 31 października 2024 r. w naszym Szpitalu.
- Pacjent najpierw trafia do naszej poradni specjalistycznej i w przypadku podejrzenia choroby onkologicznej lekarz zakłada mu kartę DILO, a następnie udaje się do koordynatorek pakietu onkologicznego - wyjaśnia Tomasz Bojarowski, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Onkologicznej. - To strategiczne miejsce w szpitalnym procesie leczenia onkologicznego.Koordynatorki pakietu onkologicznego. Od lewej: Grażyna Dyki, Sylwia Szaszczak, Magdalena Kandela.
-
Adam Wróbel nowym lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgicznym Ogólnym
4 listopada 2024
Adam Wróbel, specjalista chirurgii ogólnej, został od listopada nowym lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgii Ogólnej w naszym Szpitalu. Nowemu ordynatorowi życzymy sukcesów w realizacji zadań Oddziału, zarówno zawodowych jak i organizacyjnych.
Warto podkreślić, że tylko w pierwszym półroczu 2024 r. na Oddziale Chirurgii Ogólnej było leczonych 989 pacjentów, a w Poradni Chirurgii Ogólnej udzielono aż 5553 porady.
Na zdjęciu dyrektor Maciej Leszkowicz z nowym lekarzem kierującym Oddziałem Adamem Wróblem. -
"Legnica w różu" z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy
28 października 2024
"Legnica w różu", to wydarzenie, organizowane przez Fundacja dobre znaki, które powinno zapisać się na stałe do kalendarza imprez promujących profilaktykę zdrowotną na Dolnym Śląsku. Jego znaczenie podkreśliła obecność Jarosława Rabczenki, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Aleksandry Krzeszewskiej, zastępcy Prezydenta Legnicy.
Strona: 1/28