Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Sympozjum Polskiego Towarzystwa Ekonomiki Zdrowia w Opolu

Co zrobić, by współpraca na linii zespół ratownictwa medycznego - SOR - pacjent była lepsza? Jak usprawnić przekazywanie pacjenta z SOR na oddziały? Jak usprawnić procedury? -  to główne zagadnienia sympozjum zorganizowanego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu przez Polskie Towarzystwo Ekonomiki Zdrowia - Koło Opole. Wziął w nim udział Grzegorz Waligóra, lekarz kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w naszym szpitalu, który był prelegentem w dwóch sesjach naukowych.

Grzegorz Waligóra prelekcja sympozjum SOR

Grzegorz Waligóra podczas prelekcji w trakcie sympozjum.

- Sympozjum było poświęcone wymianie doświadczeń związanych z zagadnieniami szeroko pojętego Systemu Ratownictwa Medycznego oraz jego organizacji i zarządzania w Ochronie Zdrowia pomiędzy jednostkami Systemu Ratownictwa Medycznego województw opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego i śląskiego - wyjaśnia Grzegorz Waligóra.

Swoją wiedzą dzielili się podczas opolskiej konferencji profesjonaliści - medycy i ratownicy. Odbyło się 15 prezentacji w trzech sesjach tematycznych.

Grzegorz Waligóra przedstawił dwa zagadnienia:  Rola Standardowych Procedur Operacyjnych (SOP) w funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Usprawnienia w przekazywaniu pacjenta z SOR do oddziałów szpitalnych.

sympozjum SOR

sympozjum SOR

sympozjum SOR

sympozjum SOR

sympozjum SOR

sympozjum SOR

Fot. Miłosz Bogdanowicz