Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Remont bloku porodowego na finale

Trwa przebudowa i kompleksowy remont części oddziału położniczo-ginekologicznego, obejmującego patologię ciąży i blok porodowy oraz remont szybu windowego i klatki schodowej ewakuacyjnej w budynku 1H naszego szpitala. - Chcieliśmy aby blok porodowy i odcinek patologii ciąży zostały zaprojektowane i przebudowane zgodnie z najnowszymi trendami i standardami dla oddziałów ginekologiczno - położniczych – mówi Anna Płotnicka – Mieloch, dyrektor szpitala. - Dążymy do zapewnienia naszym pacjentkom maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu.

Remont bloku porodowego

Realizowany projekt obejmuje całościową przebudowę istniejącego układu funkcjonalno -użytkowego, w szczególności:
- zmieniono układ pomieszczeń,
- dostosowano pomieszczenia nieprzeznaczone na stały pobyt ludzi ze względu na brak normatywnego doświetlenia światłem dziennym do zapewnienia normatywnego doświetlenia, poprzez przeniesienie urządzeń i elementów instalacji wentylacji mechanicznej zlokalizowanych przy otworach okiennych tych pomieszczeń (na dachu oddziału SOR),
- sale dla pacjentek patologii ciąży zaprojektowano jako 2-osobowe wyposażone w węzeł sanitarny - łącznie przeznaczone dla 14 pacjentek,
- zaprojektowano salę przedporodową, 4 sale porodowe, salę do obserwacji pacjentek po porodzie powikłanym i salę cesarskich cięć w obrębie bloku porodowego,
- pomieszczenia przeznaczone dla personelu medycznego: dyżurki, toalety, łazienki, itp.
- pomieszczenia porządkowe takie jak brudowniki.
 
Zobacz zdjęcia w Galerii...
 
Wejście na oddział dla pacjentek odbywać się będzie poprzez windę w budynku 1H, następnie do izby przyjęć, gdzie pacjentka zostanie zbadana i zakwalifikowana do przyjęcia na oddział.
Następnie zgodnie z jej stanem zdrowia, zostanie ona skierowana na salę w obrębie części patologii ciąży lub na salę przedporodową lub na salę porodową w obrębie bloku porodowego.
Sale porodowe są już właśnie wyposażane w niezbędne elementy, aby pacjentka miała zapewnione optymalne warunki do porodu. W tym celu zaprojektowano wannę do relaksacji, miejsce do uśmierzania bólu porodowego na piłce do ćwiczeń, worku sako, drabince gimnastycznej, itp. oraz wyposażeniem w odpowiedni sprzęt medyczny zgodny z aktualnymi standardami. W obrębie sal porodowych, zapewniono także pomieszczenia wc dla pacjentek.
Sale porodowe są już wyposażane w nowoczesne kolumny anestezjologiczne, stosowne oświetlenie i wykonane w technologii antybakteryjnej łóżka porodowe z elektryczną regulacją pozycji.
Sala cesarskich cięć będzie wyposażona w nowoczesny stół operacyjny ze stali nierdzewnej z możliwością regulacji przy pomocy układu hydraulicznego, kolumnę anestezjologiczną oraz oświetlenie wraz z lampą operacyjną z satelitą - zapewniające nie tylko odpowiednie oświetlenie pola operacyjnego ale także większy komfort pracującego zespołu w wyniku minimalnego nagrzewanie pomieszczenia sali. Co istotne - powietrze do sali dostarczane będzie dostarczane przez zamontowany w suficie nawiew laminarny tworzący nieprzepuszczalną, sterylną powietrzną kurtynę wokół stołu operacyjnego.
Obok znajduje się pomieszczenie ze stanowiskami do pielęgnacji i resuscytacji noworodka.
Sale pacjentek patologii ciąży i sala przedporodowa będą wyposażone m.in. w nowe elektryczne łóżka szpitalne z pilotem do sterowania pozycji, wytworzone w antybakteryjnej technologii.
Przypomnijmy, że inwestycja pn.: „Fundusz COVID-19 RFIL Poprawa jakości świadczonych usług w zakresie ginekologii i położnictwa na Dolnym Śląsku” jest finansowana ze środków RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH w wysokości 5.000.000,00 złotych oraz ze środków dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 4.000.000,00 złotych.

 

Autor: Krzysztof Maciejak