Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Bakteria Legionella? - Odpowiadamy!

Po pierwsze: dementujemy plotki – w naszym szpitalu nie mamy chorych zakażonych bakterią Legionella.
Po drugie: informujemy, że w ostatnim czasie podwyższone zawartości Legionelli stwierdzono podczas rytynowych badań w jednym punkcie - w kranie przy umywalce w jednym z gabinetów Oddziału Medycyny Paliatywnej w tzw. małym budynku, gdzie przeprowadzane są remonty i sieć ciepłej wody jest użytkowana w niewielkim stopniu.
Uspokajamy: w pozostałych punktach zwłaszcza w budynku głównym szpitala - próbki były zerowe.
W związku z podwyższonymi wynikami w tym jednym kranie podjęliśmy stosowne działania.
- wyłączyliśmy ten punkt z użytkowania i przystąpiliśmy do jego dezynfekcji chemicznej i termicznej ciepłej wody użytkowej.
Ponadto wprowadziliśmy do odwołania dezynfekcję termiczną instalacji ciepłej wody użytkowej w całym szpitalu włączając w to budynek główny szpitala.

Legnica 2023-08-29