Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Projekt budowy Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

"Legnica w różu" z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Legnicy

"Legnica w różu", to wydarzenie, organizowane przez Fundacja dobre znaki, które powinno zapisać się na stałe do kalendarza imprez promujących profilaktykę zdrowotną na Dolnym Śląsku. Jego znaczenie podkreśliła obecność Jarosława Rabczenki, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Aleksandry Krzeszewskiej, zastępcy Prezydenta Legnicy.

Legnica w różu - pracownicy szpitala

"Legnicy w różu" patronował Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, przy aktywnym udziale jego specjalistów.
O roli diagnostyki i istocie wczesnej wykrywalności raka piersi uczestniczkom spotkania opowiadała Barbara Mysyk - Wolniczek, lekarz Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Pododdziału Chirurgii Piersi. Natomiast lekarz Przemysław Zarzeczny, kierujący Poradnią Prehabilitacji i Żywienia Klinicznego, mówił o roli prehabilitacji w leczeniu raka piersi.

Legnica w różu - prelegenci, orgnizatorzy i samorzadowcy


Fizjoterapeutki z Działu Rehabilitacji pracujące z chorymi onkologicznie: Sylwia Łyszkowska, Anna Bocheńska i Dagmara Kała udzielały porad i konsultacji.
Zespół pielęgniarski w składzie: Mariola Wozowczyk, Małgorzata Słupska - Kartaczowska, Oliwia Kowal, Natalia Choińska, Agnieszka Górniak pod okiem Beaty Łabowicz, pielęgniarki naczelnej naszego Szpitala przygotował dla uczestniczek wydarzenia pakiet badań: morfologię, TSH, CRP, HbA1c oraz lipidogram.
- Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania - mówi Beata Łabowicz. - Wykonałyśmy badania 100 osobom, z czego 60 jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

Legnica w różu

Banery/Logo

umwd
Fundacja KGHM Polska Miedź
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Onkojoga
Fundacja Dobre Znaki