Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

WOŚP dla oddziału okulistycznego

Przenośną lampę szczelinową zakupioną ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał oddział okulistyczny naszego szpitala.

Beata Piotrowska-Hercuń

Beata Piotrowska-Hercuń, lekarz kierujący oddziałem z nowym sprzętem od WOŚP.

- Ta przenośna lampa jest połączeniem biomikroskopu z lampą szczelinową, która służy do badania przedniej części gałki ocznej - lub jego struktur czołowych i segmentu tylnego, czyli powieki, twardówki, spojówki, tęczówki, naturalnej soczewki ocznej i rogówki - wyjaśnia Beata Piotrowska-Hercuń, lekarz kierujący oddziałem. - Będzie ona wykorzystywana przy wielu konsultacjach, zwłaszcza Pacjentów leżących.
Za dar - w ich imieniu dziękujemy.

Lekarze oddziału okulistycznego

W ciemni oddziału nasi lekarze: Beata Piotrowska-Hercuń- lekarz kierujący oddziałem, Gabriela Januszewska, Elżbieta Kupracz, Marcin Wajda i Piotr Wobszal.

Przenośna lampa szczelinowa - dar WOŚP

Przenośna lampa szczelinowa - dar WOŚP.