Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Dr Grzegorz Waligóra na konferencji medycyny ratunkowej ICEM 2023

W konferencji Światowej Federacji Medycyny Ratunkowej ICEM 2023 w Amsterdamie wziął udział dr Grzegorz Waligóra, lekarz kierujący Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Legnicy.

baner konferencji ICEM 2023

ICEM to doroczne międzynarodowe spotkanie specjalistów medycyny ratunkowej. Dodajmy, że dr Grzegorz Waligóra jest założycielem i przewodniczącym podkomisji do spraw najnowszych i zaawansowanych technologii.
- W jej ramach, w tym roku po raz pierwszy w historii Światowej Federacji Medycyny Ratunkowej, zorganizowano konkurs na najlepszą i najbardziej zaawansowaną technologię medyczną, możliwą do zastosowania w medycynie ratunkowej (Visionary Industry Technology Award – IFEM VITA Award https://icem2023.com/sponsors) podkreślając ogromne znaczenie ciągłej implementacji najnowszych standardów i technologii medycznych celem poprawy funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego – wyjaśnia dr Waligóra.

Spotkanie podkomisji ds Najnowszych Technologii w Medycynie Ratunkowej, której przewodniczy dr Grzegorz Waligóra (na fot. z mikrofonem)Spotkanie podkomisji do spraw Najnowszych Technologii w Medycynie Ratunkowej, której przewodniczy dr Grzegorz Waligóra (na fot. z mikrofonem).

Spotkanie grupy roboczej ds Najnowszych Technologii w Medycynie RatunkowejSpotkanie grupy roboczej do spraw Najnowszych Technologii w Medycynie Ratunkowej.

Co daje praktycznego naszemu szpitalowi, a także lekarzowi udział w tego typu konferencji?
- Przede wszystkim możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez bezpośredni kontakt ze specjalistami – ekspertami w danej dziedzinie medycyny, w tym przypadku z ekspertami w dziedzinie medycyny ratunkowej – mówi dr Waligóra. - Ponadto konferencje medyczne są doskonałą okazją do zdobycia najnowszych informacji na temat postępów w danej dziedzinie medycyny. Lekarze mogą dowiedzieć się o najnowszych badaniach, technikach, procedurach i lekach, które mogą mieć wpływ na ich praktykę. Cała ta wiedza, przekazana kadrze medycznej szpitala, ma wpływać na poprawę jakości opieki medycznej nad pacjentami.

Uczestnicy ceremonii rozdania nagród VITA Award (dr Grzegorz Waligóra drugi z prawej).Uczestnicy ceremonii rozdania nagród VITA Award (dr Grzegorz Waligóra drugi z prawej).

Grupa Kierownicza Światowej Federacji Medycyny Ratunkowej.Grupa Kierownicza Światowej Federacji Medycyny Ratunkowej.