Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kosmiczna aterektomia

Oddział Kardiologiczny naszego szpitala wprowadza aterektomię orbitalną - nowoczesną metodę modyfikacji uwapnionej blaszki miażdżycowej

 

Poprawa dostępności architektonicznej

Usunięto starą i zniszczoną nawierzchnię chodnika od strony przystanku przy ul. Iwaszkiewicza. Jest równo i bezpiecznie.

Leczymy zaburzenia rytmu serca zimnem

Już kilkanaście zabiegów krioablacji migotania przedsionków i ablacji RF wykonali kardiolodzy z naszego szpitala w Pracowni Elektrofizjologii  we współpracy z specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Łóżka dla opiekunów małych pacjentów na pediatrii

10 rozkładanych łóżek o wartości: 15 228,00 zł przekazała oddziałowi pediatrycznemu naszego szpitala Fundacja Ronalda McDonalda z Warszawy.
- Na łóżkach wypoczywają już mamy towarzyszące dzieciom podczas pobytu w naszej placówce - wyjaśnia Ewa Nogaj, pielęgniarka oddziałowa oddziału pediatrycznego.
 
Łóżko dla mamy
Łóżko po rozłożeniu jest wygodne do spania.
O tym, że obecność rodzica przy dziecku w szpitalu jest bardzo ważnym elementem element terapii wiedzą wszyscy.
Łóżka łatwo się rozkłada i składa. Są wygodne. W ciągu dnia można je złożyć do formy fotela i zajmują mało miejsca. A to właśnie brak przestrzeni był największym problemem na wielu oddziałach pediatrycznych. Co istotne łatwo się je czyści.
Podkreślmy, że głównym statutowym celem Fundacji Ronalda McDonalda jest poprawa warunków pobytu dzieci - pacjentów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej i opieki społecznej oraz poprawa warunków działania publicznych zakładów opieki zdrowotnej i opieki społecznej zajmujących się leczeniem dzieci i opieką nad dziećmi.
Do tej pory fundacja przekazała już placówkom w całej Polsce blisko 600 takich łóżek - w tym szpitalom w regionach graniczących z Ukrainą, gdzie trafiają dzieci wymagające opieki i leczenia po przekroczeniu polskiej granicy.
 
Łóżko dla mamy

 

Łóżko dla mamy

Autor: Krzysztof Maciejak