Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kosmiczna aterektomia

Oddział Kardiologiczny naszego szpitala wprowadza aterektomię orbitalną - nowoczesną metodę modyfikacji uwapnionej blaszki miażdżycowej

 

Poprawa dostępności architektonicznej

Usunięto starą i zniszczoną nawierzchnię chodnika od strony przystanku przy ul. Iwaszkiewicza. Jest równo i bezpiecznie.

Leczymy zaburzenia rytmu serca zimnem

Już kilkanaście zabiegów krioablacji migotania przedsionków i ablacji RF wykonali kardiolodzy z naszego szpitala w Pracowni Elektrofizjologii  we współpracy z specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nasi kardiolodzy dr n. med. Piotr Rola i lek. med. Mateusz Barycki nagrodzeni!

Kardiolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy – dr n. med. Piotr Rola i lek. med. Mateusz Barycki zostali nagrodzeni za przedstawienie dwóch przypadków klinicznych podczas międzynarodowych Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej (WCCI) w Warszawie.

dr n med Piotr rola i lek med Mateusz BaryckiNasi nagrodzeni kardiolodzy.

WCCI (Warsaw Course on Cardiovascular Intervention) to jedna z najważniejszych w kraju i Europie środkowo-wschodniej konferencji kardiologicznych organizowanych w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Biorą w niej udział kardiolodzy, kardiolodzy interwencyjni, kardiochirurdzy i specjaliści z całego świata. Naukowcy i medycy przedstawiają swój dorobek i doświadczenie w formie prezentacji, biorą udział w symultanicznych konferencjach oraz interaktywnych warsztatach. W tym roku tematami przewodnimi były: rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem: wielonaczyniowej choroby wieńcowej, problemu bifurkacji wieńcowych oraz przezskórnego leczenia chorób strukturalnych serca (w tym interwencje na zastawce aortalnej, mitralnej oraz trójdzielnej).

kardio logo

- Podczas konferencji przedstawiliśmy dwa przypadki kliniczne z naszego ośrodka w ramach tematycznej sesji dotyczącej najbardziej wymagających zabiegów w 2021 i 2022 r. (tytuł sesji: My most demanding case in 2021-2022. Session under the patronage of the e-journal Interventional Cardiology Academy in cooperation with Club 30 of the PCS.) - mówią specjaliści z oddziału kardiologicznego naszego szpitala.

- Pierwszy przypadek dotyczył pacjenta z wielonaczyniową chorobą wieńcową leczoną złożonym zabiegiem angioplastyki wieńcowej z wykorzystaniem nowoczesnych technik obrazowych i modyfikacji blaszki miażdżycowej. Drugi przypadek opisywał pacjenta z ostrym zespołem wieńcowym i rzadkimi i niezwykle wymagającymi komplikacjami zabiegu oraz sposobu radzenia sobie z nimi.

Oba przypadki ex aequo otrzymały główną nagrodę tej sesji.

Obu naszym kardiologom serdecznie gratulujemy!

Autor: Krzzysztof Maciejak