Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Nowoczesny zabieg na sercu z użyciem pompy Impella CP

Witamy na świecie

Gabriel, to pierwsze dziecko, które urodziło się w naszym szpitalu w 2024 r. Chłopczyk przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 7.28, jego waga to 2,980 kg, a wzrost 52 cm. Szczęśliwa mama jest lubinianką. Natomiast najmłodszy mieszkaniec Legnicy, a właściwie legniczanka, urodziła się 2 stycznia o godz. 9.16. Milenka waży 2,590 kg i mierzy 48 cm.

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nowy Oddział Zakaźny

W tzw. małym budynku, w miejscu dawnego oddziału onkologicznego, trwają prace związane z projektem: "Utworzenie oddziału zakaźnego w pawilonie II (budynek 3A) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy" .

 

Oddział zakażny z podjazdem projekt


Podjazd dla karetek od strony Oddziału Zakaźnego - wizualizacja.

Nowy oddział będzie miał powierzchnię 607,3 m kw. Zostanie do niego dobudowany osobny podjazd dla karetek z dodatkowymi pomieszczeniami. Łącznie kompleks zajmie 1092,9 m kw.


W oddziale znajdą się:
- 4 pokoje dwułóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi, wyposażonymi w myjnie
dezynfektor do basenów i kaczek oraz śluzami umywalkowo fartuchowymi od strony
wewnętrznego korytarza,
- 2 izolatki dostępne z zewnątrz budynku z własnym węzłem sanitarnym wyposażonym w
macerator do jednorazowych basenów i kaczek, oraz śluzą umywalkowo - fartuchową od
strony wewnętrznego korytarza,
- 1 izolatkę dostępną z zewnątrz budynku poprzez śluzę umywalkowo - fartuchową z własnym
węzłem sanitarnym wyposażonym w macerator do jednorazowych basenów i kaczek, oraz
śluzą umywalkowo fartuchową od strony wewnętrznego korytarza,
- 4 pokoje jednołóżkowe z własnymi węzłami sanitarnymi wyposażonymi w macerator do
jednorazowych basenów i kaczek, oraz śluzami umywalkowo - fartuchowymi od strony
wewnętrznego korytarza
a także : korytarze, pokój zabiegowy, łazienka dla pacjentów niepełnosprawnych, dyżurka lekarzy z węzłem sanitarnym, gabinet ordynatora, pomieszczenia dla pielęgniarek, śluzy, węzeł sanitarny dla odwiedzających oraz inne.

Podjazd dla karetek wizualizacja

Obiekt z podjazdem dla karetek dobudowy od strony wschodniej - wizualizacja.

Do dzisiejszego budynku zostanie dobudowany obiekt z podjazdem dla karetek. Zostanie on połączony z oddziałem łącznikiem z śluzą umywalkowo -fartuchową, wyposażonym w komorę dekontaminacyjną.
Znajdą się w nim:
- podjazd dla karetek z pacjentami leżącymi,
- poczekalnia dla pacjenta „pieszego”
- toaleta dla pacjentów poradni,
- rejestracja pacjentów poradni,
- poradnia pacjentów,
a także śluzy umywalko fartuchowe, szatnie, magazyn medyczny, pomieszczenie na odpady, pomieszczenie pro-morte, pomieszczenie mycia i suszenia wózków, węzeł sanitarny dla niepełnosprawnych, sala dekontaminacyjna pacjentów, izolatka z węzłem sanitarnym, a także sala przyjęć pacjenta z izolatką.

Oddział zakaźny - prace adaptacyjne

Oddział zakaźny - prace adaptacyjne wewnątrz obiektu.

Oddział zakaźny - prace adaptacyjne wewnątrz obiektu.

Więcej zdjęć z prac remontowych w Galerii...

Warto podkreślić, że projekt uwzględnia konieczność utrzymania bardzo wysokich standardów higieniczno-sanitarnych. Ponadto względy bezpieczeństwa personelu i pacjentów wymagają regulację ciśnieniem powietrza w pomieszczeniach tak aby gradient ciśnień był skierowany w kierunku pomieszczeń niższej aseptyce.

Pomieszczenie dla odwiedzających znajdzie się poza oddziałem łóżkowym – będzie wydzielone ścianą z oknem umożliwiające kontakt wzrokowy między pacjentem a odwiedzającym. Przeprowadzanie rozmów ułatwi domofon.

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Osi Priorytetowej 12 „REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i przygotowania do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność”, Działania nr 12.1 „Zwiększenie jakości i dostępności usług zdrowotnych w walce z pandemią COVID-19”. Całkowita wartość projektu:12.521.740,00 zł.