Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Nowy ambulans P dla pacjentów naszego szpitala

Ambulans będzie służył do przewożenia ciężko chorych pacjentów z Legnicy do placówek medycznych o wyższej referencyjności.

Coraz bliżej 40 tysięcy szczepień

37270 szczepień przeciwko COVID-19 wykonali pracownicy naszego szpitala od grudnia do 8 czerwca

Co dalej z COVID-19?

Co dalej z COVID-19? - Tego dzisiaj na świecie nikt nie wie. Niewątpliwie jest lepiej, ale musimy być przygotowani na dalsze działania – mówi Ryszard Kępa,  lekarz kierującym Oddziałem chorób wewnętrznych i zakaźnych i szpitalem tymczasowym w naszym szpitalu.

SMS o szczepieniu Covid-19 z błędną informacją o lokalizacji szczepienia

Osoby umawiane na szczepienia otrzymały SMS z błędną informacją, że mają stawić się w hali przy ul. Lotniczej w Legnicy, a tymczasem punkt szczepień Covid-19 od wtorku tj. 6-tego lipca przeniesiony jest do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (I piętro, poradnie specjalistyczne)
Jak się okazuje centralny system informatyczny Centrum e-Zdrowia obsługujący szczepienia w Polsce, mimo stosownej informacji o korekcie lokalizacji, nie przetworzył jeszcze danych i błędnie kieruje pacjentów na szczepienia do hali. Podobnie jest z systemem centralnej infolinii.
Dopiero gdy system e-Zdrowia zaktualizuje swoje dane SMS-y będą kierowały na szczepienie do szpitala. Za powstałą sytuację przepraszamy.