Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Nowa przychodnia POZ w Szpitalu otacza bezpłatną opieką całe rodziny. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy Legnicy i okolic.

Prowadzi opiekę lekarską, pielęgniarską i położnej środowiskowej. Zapewnia realizację szczepień, badania laboratoryjne i diagnostykę m.in. EKG, USG i RTG. Na Pacjentów czekają w niej lekarze rodzinni oraz pediatra. Złóż deklarację! Rejestracja i informacje tel.: 767211860

Kosmiczna aterektomia

Oddział Kardiologiczny naszego szpitala wprowadza aterektomię orbitalną - nowoczesną metodę modyfikacji uwapnionej blaszki miażdżycowej

 

Misja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy

"Niesiemy pomoc - dajemy zdrowie"

Oddział Chirurgii Onkologicznej

Telefony

767211940 - lekarz kierujący oddziałem
767211192 - sekretariat
767211193 - gabinet lekarski
767211194 - pielęgniarka oddziałowa
767211190 - dyżurka pielęgniarska

Poradnia Chirurgii Onkologicznej i Onkologiczna
tel. 767211740, czynna jest od poniedziałku do piątku w godz 9.00-13.00. Do poradni pacjenci przyjmowani są bez skierowania
Rejestracja telefoniczna: 76 72-11-700, w godzinach 07.00 -12.00.

dr n. med. Tomasz Bojarowski lekarz kierujący oddziałem

Pielęgniarka oddziałowa: Jolanta Kuczyk, specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego.

O Oddziale:

W oddziale wykonywany jest pełen zakres zabiegów w przebiegu nowotworów złośliwych i łagodnych. Oddział współpracuje z Klubem kobiet po mastektomii "Agata".  Oprócz zabiegów resekcyjnych w oddziale wykonywane są zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie przewodu pokarmowego i gruczołu piersiowego po wcześniejszych zabiegach wykonanych  z powodu nowotworów złośliwych.

Pacjenci przed i po zabiegu otoczeni są wysokospecjalistyczną opieką zespołu terapeutycznego, w skład którego wchodzą chirurdzy, onkolodzy, psycholodzy, pielęgniarki, rehabilitanci oraz wolontariusze z klubu "Agata". Pozwala to pacjentom i ich najbliższym odnaleźć się w nowej sytuacji i przyspiesza powrót do zdrowia.

Termin i zasady udzielania informacji
Codziennie w godzinach 13.30.-14.30
Informacji udziela lekarz kierujący oddziałem lub lekarz prowadzący, osobie upoważnionej przez pacjenta.

Kolejki oczekujących:
Kolejka prowadzona dla wszystkich pacjentów, po wcześniejszej konsultacji w Poradni Chirurgii Onkologicznej i ustaleniu daty przyjęcia i zabiegu na oddział.
Nie prowadzimy telefonicznych zapisów.

Założenie portu naczyniowego
Pacjenci ze skierowaniem na założenie portu naczyniowego są konsultowani w środy w godzinach 13-14 w Konsultacyjnej Poradni Anestezjologicznej (poziom 0 - na wprost Oddziału Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej).

Wypisy:
Wypisy wydawane w dniu wyjścia pacjenta w sekretariacie oddziału.
Odbiór osobisty pacjenta lub osoby upoważnionej w historii choroby.

Ważne informacje:
Wynik badania histopatologicznego wydawany w wyznaczonym terminie w sekretariacie po wcześniejszym potwierdzeniu telefonicznym,  pacjentowi lub osobie upoważnionej.
Czas odwiedzin w godz 13.00.-18.00

Kolejki:

Kolejka prowadzona dla wszystkich pacjentów.
Nie prowadzimy telefonicznych zapisów.

Wynik badania histopatologicznego wydawany jest przez lekarza, pacjentowi w czasie wizyty lekarskiej.